Бердянська міська рада - офіційний сайт

На засіданні виконкому затвердили фінансові плани 15 комунальних підприємств міста

10 січня відбулось чергове засідання виконавчого комітету Бердянської міської ради під керівництвом міського голови Володимира Чепурного. Члени виконкому розглянули 36 питань. Серед затверджених рішень були підсумки роботи та виконання делегованих повноважень відділом з надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» у 2016 році, про створення комісії з розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів про виплату грошової компенсації, затвердження складу та Положення про неї, зміни до складу комітету із забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення та комісії з питань міського пасажирського транспорту тощо.

У ході обговорення було затверджено 15 фінансових планів комунальних підприємств міста. КП протягом останніх років для використання в роботі складали короткострокові бізнес-плани терміном на 1 рік. У результаті проведеного аналізу наданих бізнес-планів за 2015-2016 роки - документ або взагалі не складався, або складався поверхнево, і що найголовніше - був відсутній контроль за його виконанням і відповідальність посадових осіб підприємства.

У квітні 2016 року рішенням сесії був затверджений Порядок складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів комунальних підприємств (далі — Порядок). І до листопада місяця підприємства вперше склали проекти фінансових планів, в яких прогнозуються ефективність і фінансові результати виробничої, інвестиційної і фінансової діяльності підприємства.

Слід додати, що згідно затвердженого Порядку керівник тепер несе відповідальність за несвоєчасне надання на затвердження плану, недостовірність даних, несвоєчасне внесення змін до фінансових планів, а також невиконання планових показників. А виконання показників фінансових планів також істотно впливає на преміювання керівників підприємств.

Основні зміни виражаються в складанні та контролі над виконанням планів формування доходів і витрат, які враховують поточний фінансовий стан, виражені в грошовому еквіваленті цілі та засоби їх досягнення.

Це дозволило ще на етапі попереднього узгодження проектів фінансових планів обмежити витрачання грошових коштів місцевого бюджету, переглянути штатний розклад, а відповідно і найважливішу складову витрат - фонд оплати праці, побачити реальний стан справ на підприємстві.

Підсумком проведеної роботи стало затвердження виконавчим комітетом 15 фінансових планів комунальних підприємств, за якими вони працюватимуть протягом року.

У свою чергу контроль над виконанням фінансових планів дозволить своєчасно реагувати на зміни у фінансовому становищі підприємств, моніторити ефективність виконання виробничої діяльності комунальних підприємств, які забезпечують комфортне і безпечне життя в місті.

На засіданні виконкому затвердили фінансові плани 15 комунальних підприємств міста