Бердянська міська рада - офіційний сайт

Розпочалася розробка нової Стратегії розвитку міста

Нагадаємо, у 2013 році у Бердянську було розроблено та прийнято Стратегію розвитку міста Бердянська на період до 2017 року, яка включає в себе 63 проекти. За даними управління економіки виконкому за чотири роки реалізовано 19 проектів, 5 — визначено неактуальними. За попереднім прогнозом протягом 2017 року планується реалізувати ще 21 проект, що в цілому складе близько 80% від усіх проектів Стратегії.

Серед реалізованих проектів — інфраструктурні, реалізація яких дала позитивні результати, - формування міста як привабливого курорту, благоустрій та поліпшення зовнішнього вигляду Бердянська, капітальний ремонт доріг та внутрішньодворових територій, мереж зовнішнього освітлення та покрівель будинків із застосуванням енергозберігаючих технологій, сприяння розвитку альтернативної енергетики в місті тощо. Є багато затратних проектів, які потребують залучення додаткових джерел фінансування. Робота по них вже розпочата. Тому, якщо реалізація цих проектів не закінчиться у 2017 році або проекти не будуть реалізовані через відсутність фінансування, розглядатиметься можливість включення їх до нової Стратегії.

Процес формування Стратегії тривалий, тому розробка нового документу міста на період до 2022 року вже розпочалася. Розпорядженням міського голови було створено робочу комісію, до складу якої увійшли науковці Бердянського державного педагогічного університету, представники проекту “Партнерство для розвитку міст” (ПРОМІС), який реалізується Асоціацією міст України спільно з Федерацією канадських муніципалітетів, а також керівники управлінь та відділів виконкому. Очолив комісію міський голова Володимир Чепурний.

20 лютого у виконавчому комітеті Бердянської міської ради під керівництвом заступника міського голови Ірини Плющій відбулося перше засідання робочої комісії з розробки проекту Стратегії, на якому було презентовано методологічні та наукові аспекти подальшої роботи. А у п’ятницю, 3 березня, у Бердянськ завітали головний радник з питань врядування Проекту ПРОМІС Кейді Ворд, керівник групи експертів Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін та регіональний координатор Проекту у Запорізькій області Світлана Кругляк. Разом із заступником міського голови Іриною Плющій вони зустрілися із керівником аналітичної групи, доктором економічних наук, професором БДПУ Павлом Захарченком та його помічником Олександром Мараховським. Присутні обговорили співпрацю щодо розробки Стратегії розвитку Бердянська та намітили “дорожню карту” подальшої роботи. 

Розпочалася розробка нової Стратегії розвитку міста