Бердянский городской совет - официальный сайт

На Запоріжжі виявлено фіктивну фірму – формувача штучного ПДВ

У поле зору запорізьких оперативників потрапило одне із запорізьких підприємств, яке проводило мільйонні фінансово-господарські операції. Проте, як з'ясувалося в ході перевірки, "діяльність" велась виключно на паперах.

 Адже насправді засновники фіктивного підприємства, діючи від імені службових осіб, використовували реєстраційні дані та реквізити підприємств, не маючи у своєму розпорядженні основних засобів, виробничих потужностей, транспорту, виробничих та складських приміщень.

 Трудових ресурсів необхідних для здійснення фінансово-господарської діяльності вони теж не мали, тому свої сумнівні фінансові безтоварні операції, проводили через третіх осіб, тим самим сприяли для них у штучному формуванні податкового кредиту з ПДВ.

У кінцевому результ

аті вони мали отримати податкову вигоду у вигляді заниження суми ПДВ, що підлягала б сплаті до бюджету. За час діяльності фіктивної фірми втрати бюджету склали понад 800 тис. гривень.

У ході проведення заходів, спрямованих на боротьбу з "фіктивними підприємствами", відносно осіб розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво).