Бердянська міська рада - офіційний сайт

Служба у справах дітей виконкому Бердянської міської ради оголошує набір сімей – кандидатів у патронатні вихователі

26.01.2016 року Верховною Радою прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який регламентує функціонування патронатної сім'ї.

Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків або чиї батьки або особи, що їх замінюють, не здійснюють своїх батьківських обов'язків унаслідок різних причин. Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім'ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.

Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї на професійній основі.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови (житло на праві власності або користування) для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї (далі - помічник патронатного вихователя). Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною. Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років, одночасно влаштовані можуть бути тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім'ї на термін до 3-х місяців, але в окремих випадках термін перебування дитини в патронатній сім'ї може бути подовжений до 6 місяців.

Патронатному вихователю гарантована достойна оплата послуг, допомога та професійна підтримка фахівців соціальної сфери. Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя визначена Кабінетом Міністрів України. Соціальні виплати на дітей, влаштованих під патронат становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми складає 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Всіх, кого зацікавила дана інформація, за детальною інформацією звертатися за адресою/телефоном: м. Бердянськ, Служба у справах дітей виконкому Бердянської міської ради, каб.№1, №4, тел.: 3-31-75, 3-65-17.

Служба у справах дітей виконкому Бердянської міської ради оголошує набір сімей – кандидатів у патронатні вихователі