Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську відзначили 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років

У зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917–1921 років сьогодні у Центральній бібліотеці за участю представників місцевого самоврядування, громадськості та молоді пройшов тематичний урочистий захід, присвячений створенню 17.03.1917 першого українського парламенту. Мета такого заходу - вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України.

У тематичному заході взяли участь головний спеціаліст відділу внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, взаємодії з військовими частинами та учасниками АТО виконкому Ігор Зубрицький, голова міського громадського осередку Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка” Володимир Пилипенко, працівники бібліотеки. Подібні просвітницькі заходи з нагоди 100-річчя Української революції і утворення Української Центральної Ради, тематичні екскурсії, виставки пройшли також у Бердянському краєзнавчому музеї та музеї “Подвиг”, бібліотеках і навчальних закладах міста.

У своїх виступах Ігор Зубрицький і Володимир Пилипенко розповідали, що в ході революції український народ у перше в ХХ столітті створив суверенну національну державу, в якій були усі належні ознаки: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки українці довели свій потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулося об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців. Здобутки революції та причини її поразки мають стати важливим уроком для сучасної України. У нинішній війні з російським агресором за свободу і незалежність важливо не допустити прорахунків, які були 100 років тому та призвели до поразки української революції,- внутрішніх незгод за умов зовнішньої агресії.

У Бердянську відзначили 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років