Бердянский городской совет - официальный сайт

Обговорення плану заходів з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи

18 березня у залі засідань виконкому відбулась зустріч ліквідаторів Чорнобильської катастрофи з керівництвом міської влади. У заході взяли участь в.о міського голови, секретар міської ради Олексій Холод, заступник міського голови Юлія Дойнова, голова міської громадської організації “Союз Чорнобиль” Тетяна Коваленко, посадові особи місцевого самоврядування і представники громадської організації “Союз Чорнобиль”.

Під час зустрічі відбулося обговорення підготовки поминальних і просвітницьких заходів у зв’язку із 30-роковинами Чорнобильської катастрофи, посилення соціального захисту ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Окрім цього представники Пенсійного фонду, медичних закладів, відділів освіти і культури відповіли на запитання чорнобильців.

З нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи планується проведення ряду загальноміських заходів по вшануванню загиблих чорнобильців: 26 квітня об 11:00 відбудеться мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку «Чорнобиль», о 12:00 в Святонікольському храмі - панахида по загиблих, а о 13:00 - в художньому музеї ім. І.І. Бродського зустріч з молоддю. Крім цього, протягом цілого року представники громадської організації “Союз Чорнобиль” проведуть низьку тематичних заходів.

В ході обговорення учасники зустрічі підкреслили, що в 2016 році, коли відзначаються 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи, необхідно вишукати можливості та допомогти у вирішенні найболючіших проблем сім’ям учасників ліквідації наслідків аварії, інвалідам, дитям-сиротам, вдовам загиблих та померлих. До міської влади ліквідатори надали наступні прохання і пропозиції: сприяти оформленню земельних ділянок для чорнобильців; забезпечити пільгове лікування чорнобильців не тільки в госпітальному відділенні, а й в інших профільних відділеннях міської лікарні; надати 26.04.2016 від депутатів міської ради матеріальну допомогу вдовам загиблих чорнобильців, які є членами міської організації «Союз-Чорнобиль», вивчити питання оздоровлення 2-ї категорії чорнобильців міської організації «Союз-Чорнобиль» у санаторно-курортних закладах міста Бердянська (санаторій “Арктика”), підписати угоду міської влади з організацією “Союз-Чорнобиль”.

Станом на 18 березня 2016 р. в місті проживає понад 350 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 59 осіб з інвалідністю, яка пов’язана із впливом аварії на Чорнобильській АЕС; 168 безпосередньо ліквідаторів аварії; 125 — евакуйованих із зони відчуження; 76 потерпілих дітей; 20 дружин померлих громадян в наслідок Чорнобильської катастрофи.

Указом Президента України П. Порошенка від 14.12.2015 № 702 «Про заходи у зв`язку з 30-ми роковинами Чорнобильської трагедії» 2016 рік оголошено в Україні роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Розпорядженням міського голови В.П. Чепурного від 22.02.2016 № 64-р затверджено склад організаційного комітету з підготовки та проведення загальноміських заходів до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи та план міських заходів.