Бердянский городской совет - официальный сайт

Бездомність - глобальна проблема людства

Бездомність - одна з глобальних проблем людства, яка полягає у відсутності можливості забезпечення житлом великої кількості жителів планети і породжується різними причинами глобального, регіонального і місцевого значення, як суб’єктивного, так і об’єктивного характеру.

Безпритульні існували в усі часи й у всіх державах. Хтось опинився на вулиці мимоволі, а хтось завдяки своєму специфічному способу життя, йшов до цього роками.

Є одна неодмінна умова, без якої неможливо вирішити проблему бездомності - ставлення до бездомних в суспільстві. Поруч з нами люди, які від нас відрізняються, мають інші погляди, манери, традиції, звичаї. Щоб подолати прояви нетерпимого ставлення до інших, треба знаходити в людях їх кращі риси і сторони, зрозуміти, чому вони так себе ведуть, чим відрізняються від інших. Ніколи не критикувати і не осуджувати, дивитися тільки в очі, посміхатися, не ставити себе вище іншого, тоді і до тебе будуть так ставитися. Треба не забувати золоте правило спілкування: «Поводься з іншими так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе».

17 жовтня - міжнародний день боротьби з бідністю. Це день, коли світ може активно привернути увагу до тягот і бід осіб, що живуть у злиднях, коли вони можуть привселюдно заявити про свої проблеми.

Як бачимо, поки що в країні справа з порятунком бездомних від зимових холодів не найкраща. Однак, хоч якась робота у цьому напрямку проводиться.

У місті Бердянськ при Комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» продовжує функціонувати служба обліку бездомних громадян. Служба постійно надає комплекс соціальних послуг бездомним громадянам та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та намагається допомогти кожному, хто звернувся по допомогу, на скільки це дозволяє закон. Працівники цієї служби намагаються розібратися, чому людина залишилася без даху над головою і втратила документи, намагається зрозуміти і тим більше допомогти цим людям, які по волі року залишилися за бортом життя.

На сьогодні продовжується робота щодо підготовки до осінньо-зимового періоду, проводяться заходи щодо попередження загибелі громадян від переохолодження. 3 цією метою постійно наповнюється банк теплого одягу та взуття для надання екстреної допомоги бездомним особам.

Розпорядженням міського голови від 08.08.2017 № 261-р затверджено склад оперативного штабу та "План заходів щодо забезпечення соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, в осінньо-зимовий період 2017-2018 років у складних погодних умовах та під час надзвичайних ситуацій".

Служба обліку бездомних громадян висловлює подяку притулку Християнської місії «Місто-сховище» та Релігійній місії «Карітас-Спес-Бердянськ» Римо-католицької церкви, які протягом багатьох років в осінньо-зимовий період забезпечують бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які перебувають у складних життєвих обставинах, гарячими обідами, одягом, обігрівом та ночівлею. 3 їх допомогою в місті не було допущено загибелі бездомних громадян від переохолодження.

Служба обліку бездомних громадян звертається до всіх громадських організацій, державних, медичних установ та мешканців міста. Кожен з нас може допомогти людям, які опинилися в складній ситуації, особливо в холодну пору року. Якщо у вас є теплий одяг, взуття, білизна, що були у вжитку, продукти харчування (швидкого приготування та тривалого зберігання), засоби особистої гігієни (мило, шампунь, зубна паста) та памперси, на випадок потрапляння бездомних до лікарні, медичні вироби для первинної допомоги та санітарної обробки бездомних (від вошей та корости) - приносьте нам за адресою: пр. Праці, 47/14, каб. №27, або телефонуйте нам за телефоном «гарячої лінії» 4-34-74.

Ми будемо вдячні всім, хто відгукнеться та надасть посильну допомогу бездомним.

Служба обліку бездомних громадян