Бердянська міська рада - офіційний сайт

Про обов’язковість навчання з пожежної безпеки та цивільного захисту

16 березня 2017 р. у виконкомі Бердянської міської ради пройшло засідання міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на якому розглядалося питання про стан навчання посадових осіб підприємств, установ та організацій з питань пожежної безпеки та цивільного захисту. З доповіддю про проходження спеціального навчання з питань цивільного захисту та пожежної безпеки спеціалістами підприємств, установ та організацій міста не залежно від форм власності виступив Ткачов Олексій Федорович – начальник Бердянських курсів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Запорізькій області, який зазначив, що згідно п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту» особи керівного складу та фахівці суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три – п’ять років зобов’язані проходити функціональне навчання.

Підготовка передбачає придбання теоретичних знань з загальнодержавного підходу до розробки і здійснення заходів у сфері захисту населення, територій та об'єктів від надзвичайних ситуацій і умінь, необхідних для здійснення керівництва ліквідацією наслідків аварій, катастроф, екологічного та стихійного лиха, створення і забезпечення готовності до дій за призначенням відповідних сил і засобів.

Відповідальність за організацією і проведенням навчання спеціалістів за місцем роботи покладається на керівника підприємства, установи, організації. У структурних підрозділах підприємств відповідальність за навчання несуть керівники підрозділу.

Згідно ст. 40 Кодексу цивільного захисту України навчання працюючих громадян діям у надзвичайних ситуаціях є обов’язковим і здійснюється в робочий час за рахунок коштів роботодавця за програмами підготовки населення діям у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктів навчань і тренувань з питань цивільного захисту.

Згідно п.6 вищевказаної постанови суб’єкти господарювання визначають щорічну потребу в навчанні керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, а також забезпечують періодичність його проведення.

Керівники підприємств, установ і організацій повинні розуміти важливість питання навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій і недопустимість формального підходу до підготовки працюючого населення, тому що ціна недбалого відношення – людське життя!

За додатковою інформацією про Бердянські курси Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності звертайтеся за адресою: м. Бердянськ, вул. Університетська (Ульянових), 23-А, телефон 3-54-63.

Про обов’язковість навчання з пожежної безпеки та цивільного захисту