Berdyansk City Council - Official

З початку 2015 року митницями ДФС вилучено сигарет на суму понад 13 млн. грн.

З початку 2015 року митницями Державної фіскальної служби зафіксовано 1 621 випадок переміщення сигарет через митний кордон України з порушенням митного законодавства. У справах про порушення митних правил вилучено 32 млн. шт. сигарет загальною вартістю понад 13 млн. грн.

Переважна більшість випадків незаконного переміщення сигарет виявлено у зоні діяльності митниць західного регіону – Львівська, Чернівецька, Волинська, Закарпатська митниці ДФС.

Цими митницями зафіксовано 1 402 випадки (87% від загальної кількості) переміщення сигарет через митний кордон України з порушенням митного законодавства на суму 10,5 млн. грн.  Зокрема, у зв'язку з незаконним ввезенням сигарет – 204 випадки на суму 457 тис. грн., у зв'язку з незаконним вивезенням – 1 198 випадків на суму 10 млн. грн.

Вказане обумовлено тим, що вартість сигарет у країнах Євросоюзу є значно вищою, ніж в Україні. 

Довідково. Митним кодексом України за правопорушення, пов'язані з переміщенням через митний кордон України товарів, у тому числі сигарет, передбачені стягнення у вигляді штрафів та конфіскації.

Зокрема, у разі незаконного переміщення сигарет через "зелений коридор" до правопорушників застосовуються санкції у вигляді штрафу на суму 1700 грн. та конфіскації сигарет, при переміщенні сигарет з приховуванням від митного контролю, а так само при недекларуванні сигарет сума штрафу становить 100% вартості сигарет та їх конфіскацію.

Якщо переміщення через митний кордон України відбувалось поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю в спеціально виготовлених в транспортних засобах тайниках, то додатково передбачена санкція у вигляді конфіскації транспортних засобів, що переміщували товари поза митним контролем, або у яких сконструйовані спеціально виготовлені сховища, тайники.