Бердянська міська рада - офіційний сайт

У виконкомі відбулася робоча нарада з питань публічної інформації

Сьогодні, 15 травня, відбулася робоча нарада працівників виконкому, очолювана міським головою Володимиром Чепурним. Темою зустрічі були питання публічної інформації, зокрема — оприлюднення відкритих даних.

Як нагадав присутнім Володимир Павлович, у даному питанні міська влада керується Законом України „Про доступ до публічної інформації”, а також Постановою Кабміну „Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних”.

У ході зустрічі заступник міського голови Юлія Дойнова розповіла, що, відповідно до названої Постанови, відкриті дані необхідно публікувати на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних — data.gov.ua, а також дублювати на офіційному сайті Бердянської міської ради. Також Юлія Вікторівна запропонувала присутнім конкретний проект із переліком наборів даних, які підлягають оприлюдненню, та найменуваннями структурних підрозділів, відповідальних за публікацію тієї чи іншої інформації.

Не обішли на зустрічі і технічну сторону питання. Зокрема, в.о. начальника відділу інформаційно-комунікаційних ресурсів виконкому Микола Павлов розповів про технічний формат подання відкритих даних на сайт.

Вважається, що впровадження Постанови КМУ „Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних” не тільки забезпечить доступність такої інформації, а ще й поліпшить роботу працівників виконкому. У цьому запевнила присутніх сертифікований тренер з питань, що стосуються відкритих даних, проректор з наукової роботи БУМіБ Інна Комарова.

У ході зустрічі було вирішено, що вже до 25 травня керівникам структурних підрозділів необхідно буде призначити відповідальних за оприлюднення відкритих даних. Після цього самим відповідальним — до 31 травня треба зареєструватися на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних — data.gov.ua.

Планується, що вже до 9 червня відповідальні складуть план конкретних заходів щодо оприлюднення відкритих даних протягом червня.

У виконкомі відбулася робоча нарада з питань публічної інформації