Бердянська міська рада - офіційний сайт

В Бердянськ з ознайомчим візитом приїхали фахівці з озеленення

На запрошення міського голови Олексія Бакая до Бердянська приїхали доктор біологічних наук, професор кафедри фізіології та інтродукції рослин Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара, Ірина Зайцева та кандидат біологічних наук, завідувач лабораторії природної флори Ботанічного саду ДНУ, Надія Мартинова. Як повідомлялось раніше, щоб уникнути у майбутньому втрат від стихії зелених насаджень та руйнувань міської інфраструктури, міський голова запропонував залучити науку до процесу озеленення міста. На зустрічі з фахівцями були присутні заступник міського голови Олександр Свідло, спеціалісти управління житлово-комунального господарства виконкому, директор КП “Зеленгосп” Володимир Шаповалов, мешканці міста Микола Глушкін та Людмила Кудрицька, яка небайдуже ставиться до проблем озеленення та власними зусиллями створила куточок краси у центрі.

Як зазначила Ірина Зайцева, у Бердянську вони в перший раз, і перед зустріччю мали нагоду пройтись по центральній частині міста. Гостей вразили масштаби руйнувань зелених насаджень після стихії 24 вересня. “Нас також вразила суттєва відмінність Бердянська від Дніпропетровська. Ваше місто південніше, але таке враження, що вже середина листопада — у більшості дерев пожовкле, тьмяне листя, а ясень зовсім без нього. Також із того, що ми встигли побачити, — у місті мало кущів та кленів, платани гарно себе почувають. На нашу думку підходить для озеленення дуб красний, шовковиця, софора, “мильне дерево”, ялівець тощо, але все ще треба дивитись та вивчати, щоб надати професійні рекомендації. Але це чудова нагода провести реконструкцію зеленого вигляду міста з урахуванням мікрокліматичних особливостей”.

Це ознайомчий візит - сьогодні гості проведуть огляд території міста, поспілкуються з місцевими фахівцями щодо особливостей існуючих зелених насаджень, визначаться з напрямками подальшої роботи. 

В Бердянськ з ознайомчим візитом приїхали фахівці з озеленення