Бердянська міська рада - офіційний сайт

Ситуацію щодо масового захворювання дітей в дитячому закладі санаторного типу “Лазурний” розглянула комісія з ТЕБ та НС

Сьогодні, 20 липня, терміново було зібрано засідання постійної міської комісії з питань ТЕБ та НС. Його провів міський голова Володимир Чепурний, на засідання був присутній заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Бабанін. Про ситуацію щодо масового захворювання дітей в дитячому закладі санаторного типу “Лазурний” розповіла завідувач відокремленого підрозділу “Бердянський міськрайонний відділ Державної установи “Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України Олександра Кікарош. За її повідомленням 19 липня до відділу надійшло повідомлення про захворювання дітей у дитячому закладі санаторного типу “Лазурний”. Бригада спеціалістів з відбору проб, огляду дітей та персоналу виїхала на місце. Було оглянуло 18 дітей. На 20 липня кількість захворілих зросла до 30, тому були розпочати противоєпідеміні заходи під контролем врача-епідеміолога. Результати аналізів проб будуть готові у понеділок, 24 липня, які покажуть джерело захворювання та його природу.

Перед членами комісії виступила директор клінічного санаторію “Лазурний” Людмила Запорожець та повідомила, що знаючи про порушення, які за її словами поступово ліквідуються, та відсутність паспортів на відкриття, керівництвом було прийнято рішення прийняти дітей, оскільки заклад виграв тендер на оздоровлення дітей з Дніпропетровської області.

Всього у закладі знаходиться 261 дитина, захворіло 30, за інформацією лікарів-інфекціоністів стан дітей задовільний. Було прийнято рішення госпіталізувати до міської лікарні для нагляду всіх захворілих. У лікарні підготовлені місця для прийому дітей з урахуванням особливостей захворювання та забезпечене цілодобове чергування медичного персоналу в інфекційному відділенні.

Тож рішенням комісії було рекомендовано Директору клінічного санаторію “Лазурний” Запорожець Л.А. на підставі листа управління Держпродспоживслужби в м. Бердянськ терміново вирішити питання щодо відселення дітей із дитячого закладу санаторного типу «Лазурний» та його закриття.

Також у найкоротший термін доручено службам виконкому провести нараду з керівниками дитячих оздоровчих закладів з питання дотримання санітарного законодавства у підлеглих закладах. А для відповідного реагування на ситуацію направлені листи до Бердянського відділу поліції ГУ Національної поліції у Запорізькій області та органів прокуратури.

Ситуацію щодо масового захворювання дітей в дитячому закладі санаторного типу “Лазурний” розглянула комісія з ТЕБ та НС