Бердянська міська рада - офіційний сайт

На „теплі кредити” для ОСББ виділено більше мільйона гривень

Одним із напрямків роботи міської влади є впровадження енергозберігаючих технологій. Окрім власне бюджетних установ, де впровадження таких технологій здійснюється за рахунок бюджетних коштів, заходи з енергозбереження (зокрема, утеплення) проводяться також в об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків (далі ОСББ). Міська влада підтримує ті ОСББ, що впроваджують такі технології. Для цього було розроблено та ухвалено спеціальну Програму відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації. На позачерговій сесії Бердянської міської ради було виділено більше 1 млн 100 тис. грн для 13 домів-ОСББ, які виконали роботи (утеплення стін, модернізація опалення, встановлення лічильників, індивідуальних теплових пунктів тощо), освоїли кредитні кошти і щодо яких у виконком вже надані реєстри на виплату від банківських установ міста.

Як нагадала заступник міського голови Юлія Дойнова на щотижневій зустрічі з журналістами, для таких об’єднань в Україні діє спеціальна програма „теплих кредитів”. У Бердянську такі кредити видають три банківські установи. На сьогодні ще приблизно 10 бердянських ОСББ знаходяться у процесі оформлення „теплого кредиту”.

За словами Юлії Вікторівни, у багатьох бердянських ОСББ вже встановлені та введені в експлуатацію індивідуальні теплові пункти. І ефект від подібних заходів уже відчутний. Наприклад, у домі по Франко, 32 у лютому – найхолоднішому місяці зими – економія склала 52%. Трохи менший, але теж значний показник у березні — 30%.

 

Названа вище Програма передбачає відшкодування частини кредиту для ОСББ з міського бюджету м. Бердянськ  у розмірі до 50 відсотків від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту, але не більше 100 тис. грн за одним кредитним договором на один багатоквартирний житловий будинок, у якому створено (або який входить до складу) ОСББ.

Також дана Програма містить орієнтовний перелік заходів з енергозбереження, на відшкодування частини вартості яких виділяються кошти з міського бюджету. Це такі:

  • Модернізація та утеплення стін фасаду.
  • Модернізація, реконструкція, утеплення і ремонт покрівель, дахового перекриття, підвальних приміщень.
  • Реконструкція, ремонт і модернізація всіх інженерних мереж і обладнання в будинку.
  • Встановлення приладів погодного регулювання подачі теплоносія.
  • Утеплення під’їздів (встановлення та заміна вікон, вхідних дверей).
  • Модернізація систем освітлення під’їздів.
  • Модернізація систем вентиляції.
  • Встановлення обладнання з використання альтернативних до газу джерел енергії для потреб будинку.
  • Інші енергоефективні заходи в багатоквартирному будинку.

У цьому році загальна сума відшкодування з міського бюджету частини кредитів для ОСББ, вже склала 1 млн 736 тис. грн.

На „теплі кредити” для ОСББ виділено більше мільйона гривень