Бердянська міська рада - офіційний сайт

     З 25 листопада по 10 грудня 2019р. місто Бердянськ приєднається до міжнародної акції “16 днів проти насильства” заради об’єднуючої мети - збільшення у мешканців міста розуміння та обізнаності про всі форми насильства, створення соціального простору, вільного від насильства.

     Щорічна акція “16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку( 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини), поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

 

     У місті Бердянську затверджено загальноміський План проведення заходів до відзначення Міжнародного дня  боротьби за ліквідацію насильства над жінками (25 листопада) та Міжнародної акції „16 днів проти насильства”.

Підведення підсумків проведення акції "16 днів проти насильства"

Впродовж останніх років, з  25 листопада по 10 грудня, в усіх куточках світу   проходить міжнародна  акція «16 днів проти насильства». Не виключенням стало і наше місто Бердянськ. Метою   акції стало привернення уваги громадськості до актуальних   проблем - насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та обов’язків жінок та чоловіків.

Відповідно до загальноміського Плану проведення заходів до відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками та Міжнародної акції „16 днів проти насильства” в рамках акції усіма структурами міста, що займаються запобіганням та протидією насильству, а саме: поліцейською мобільною групою реагування на випадки домашнього насильства Бердянського відділу поліції, Бердянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням праці та соціального захисту населення, службою у справах дітей, Бердянським центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги, активно проводилася просвітницька робота, спрямована на підвищення обізнаності населення міста щодо проблем насильства.

Під час проведення вуличної акції “Ми проти насильства” було розповсюджено більше 700 примірників листівок з інформацією про служби у м.Бердянськ, до яких можна звернутися за допомогою у випадках домашнього насильства.

Інформаційні кампанії та просвітницькі заходи на тему боротьби з насильством відбулися в школах, гімназіях, Бердянському державному педагогічному університеті, Бердянському машинобудівному коледжі ЗНТУ, Бердянському медичному коледжі, Бердянському центрі професійно-технічної освіти, Бердянському машинобудівному ліцеї.

Тренінги, бесіди, лекції, які проведені в навчальних закладах, були спрямовані на  усвідомлення та закріплення  знань  з проблемних питань щодо насильства. Під час проведення транслювалися відеоролики щодо попередження насильства, активно обговорювались наслідки негативних ситуацій, які виникають в сім’ї, школі, молодіжному середовищі та методи їх попередження або конструктивного вирішення.

У школах та гімназіях міста присвячені боротьбі з насильством відбулися конкурси малюнків, плакатів, квести, флешмоби, SMART-вечірки, театралізовані виступи, спортивно – масові заходи, сімейні флешмоби та ін.

Громадською організацією «Жінка майбутнього» у партнерстві з Бердянською міською радою за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансуванням Європейського Союзу проведено у БК «Нафтохімік» масовий захід «Фото-театр «СВІТ БЕЗ НАСИЛЛЯ!». На заході представлено локації для інформування населення щодо адрес, телефонів та послуг спеціалізованих закладів, установ та організацій, що працюють у сфері попередження та протидії домашньому насильству та насильства за ознакою статі. Глядачі подивились вистави «Фото-театр «Світ без насилля» та «Кожен вибирає». Проведено вікторину з наявних знань законодавства щодо протидії та запобіганню насильству з розіграшем подарунків, підведено підсумки конкурсу малюнків з відповідної тематики з нагородженням переможців. Захід відвідали близько 350 осіб. В підготовці та реалізації заходу прийняло участь 60 волонтерів з Бердянська, Бердянського району та Приморська.

Фото подій

 

 

Події