Бердянська міська рада - офіційний сайт

Для чого створюється Об’єднання співвласників багатоквартирного буднику (ОСББ)?

Відповідно до ч. 1 ст. 385 Цивільного кодексу України власники квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для забезпечення експлуатації такого будинку, користування квартирами та нежитловими приміщеннями й управління, утримання та використання спільного майна багатоквартирного будинку можуть створювати ОСББ.

ОСББ - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Мета створення - забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Статус ОСББ. Це юридична особа, яка створюється відповідно до закону, має печатку зі своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку, є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.

Господарче забезпечення діяльності об’єднання може здійснюватися власними силами об’єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб’єктів господарювання. Об'єднання відповідає за своїми зобов'язаннями коштами і майном об'єднання, від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов'язки, виступає позивачем та відповідачем у суді.

ПЕРЕВАГИ СТВОРЕННЯ ОСББ

ü  мають можливість покращити фізичний стан будинку та умови життя в ньому;

ü  мають можливість контролювати якість робіт, які проводяться у будинку;

ü  обирають за конкурсом підрядників для покращання умов в будинку та зменшення спільних витрат;

ü  стають реальними власниками майна, приміщень загального користування та допоміжних приміщень;

ü  мають можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблем утримання будинку та прибудинкової території;

ü  розширюються можливості щоденного спілкування мешканців;

ü  з’являються реальні важелі впливу на порушників спільних домовленостей;

ü  контролюють використання коштів, сплачених за утримання будинку, дотацій та субсидій;

ü  беруть безпосередньо участь у ремонті та утриманні будинку;

ü  отримують структуру, здатну вирішувати спільні проблеми мешканців конкретного будинку, відстоювати спільні інтереси, зокрема в суді;

ü  отримують можливість використовувати трудовий внесок мешканців замість оплати послуг з утримання будинку та прибудинкової території;

ü  можуть отримати кредит у банку на проведення ремонту, встановлення лічильників, тощо.

Для чого створюється Об’єднання співвласників багатоквартирного буднику (ОСББ)?