Бердянська міська рада - офіційний сайт

Залучення інвестицій в м. Бердянськ

8. ПРАКТИКА ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В ЕКОНОМІКУ МІСТА БЕРДЯНСЬКА

Місто Бердянськ є найбільш привабливим містом Запорізької області для інвестування завдяки наявності промислового потенціалу, розвинутої інфраструктури санаторно-курортних закладів, розгалуженої інфраструктури житлово-комунального господарства, наявності таких природних ресурсів як море, цілюще повітря, лікувальні грязі тощо.

Протягом 2016 року продовжувалася робота із фінансовою корпорацією НЕФКО.

НЕФКО – це Північна екологічна та фінансова корпорація, заснована в 1990 році. Головними цілями діяльності НЕФКО є фінансування економічно вигідних проектів, спрямованих на покращення екологічної ситуації в країнах-учасниках. Зазначимо, що частіше за все НЕФКО працює з країнами на кредитних умовах.

Наразі проект в м. Бердянськ, що фінансується за підтримки програми „Фонд „Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)”, знаходиться на етапі безпосереднього втілення. Протягом 2016 року були встановлені сонячні колектори для приготування гарячої води в ДНЗ №№1,20,28,33,40,41,35,36,39.

Загальний розмір МТД за цією програмою склав 250260 євро, а вартість додаткових робіт — майже 18500 євро. Разом місто отримало обладнання та удосконалення соціальної інфраструктури міста на суму 268760 євро або 7794040 грн.

За результатами засідання Конкурсної комісії, яку було створено в Запорізькій обласній державній адміністрації, за участі представників GIZ з-поміж 174 поданих проектних пропозицій із Запорізької області було обрано 20 переможців.

Від міста Бердянська перемогу отримала заявка для Управління праці та соціального захисту населення „Електронна черга Human Queue Pro”.

Впровадження даного проекту дозволить досягнути багатьох цілей, основна з яких — поліпшення якості послуг, що надаються та скорочення черги біля будівлі УПСЗН. В рамках проекту буде придбано необхідне обладнання для УПСЗН та його спеціалістів.

Станом на 25.01.2017 електронну чергу встановлено. Загальна вартість отриманого обладнання — 132716 грн.

 

Також у рамках проекту “Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні” для центру надання адміністративних послуг “Єдиний офіс” було передано 12 пристроїв безперебійного живлення, 11 багатофункціональних пристроїв XEROX, 12 системних блоків, 12 моніторів, а також обладнання для встановлення електронної черги — 14 табло операторів, 1 сенсорний термінал, 1 дисплей електронної черги та ін. Загальна вартість отриманого обладнання — 247656,38 грн.

9. ПРІОРИТЕТНІ ГАЛУЗІ ЕКОНОМІКИ, РОЗВИТОК ЯКИХ ПОТРЕБУЄ ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ

Місто Бердянськ належить до інвестиційно привабливих міст Запорізької області. Сталий розвиток міста можливий за умов постійного залучення інвестицій у розвиток усіх галузей його економіки, тому стратегічним напрямком інвестиційної політики міської влади є створення сприятливих умов для залучення інвестицій та збільшення їх обсягів, подальше поліпшення інвестиційного клімату, допомога в реалізації економічно-значущих інвестиційних проектів із залученням усіх джерел фінансових ресурсів.

У місті є вільні площі, не задіяні під виробництво, на яких інвестори мають можливість організувати промислове виробництво. Перевага надається створенню підприємств легкої та харчової промисловості, що є екологічно чистими для природного навколишнього середовища.

Території міста Бердянська визнано курортом державного значення, тому планується продовження роботи щодо залучення інвестицій у курортно-туристичну сферу. У перспективі – розширення мережі оздоровчих та готельних закладів, створення туристичних центрів, розробка нових туристичних маршрутів.

Для покращення надання транспортних послуг населенню та гостям міста продовжується робота щодо збільшення кількості сучасних комфортабельних автобусів великої місткості.

Для поліпшення технічного стану об’єктів житлово-комунального господарства необхідно залучення інвестицій у реалізацію проектів з реконструкції систем теплозабезпечення та інших систем інженерної інфраструктури. З метою впровадження механізмів державно-приватного партнерства розроблена та затверджена Концепція інвестиційної програми розвитку житлово-комунального господарства міста Бердянська на 2013-2015 роки, яка увійшла до проекту регіональної інвестиційної програми.

Постійна увага приділяється і питанням охорони навколишнього середовища. З метою запобігання забрудненню Азовського моря ведеться активний пошук фінансування проектних робіт по інвестиційній пропозиції „Реконструкція мереж зливової каналізації та очистка зливових вод м. Бердянська”. З метою отримання КП “Бердянськводоканал” кредиту Європейського інвестиційного банку в сумі 23,5 млн. евро державне підприємство “Центр розвитку державно-приватного партнерства” розробило бізнес-план проекту “Реконструкція системи централізованного водопостачання й водовідведення міста Бердянська”. Робочою групою Мінрегіонбуду бізнес-план було схвалено для відбору на фінансування кредиту Європейським інвестиційним банком. Бізнес-план розглядається спеціалістами даної установи.

Практика залучення інвестицій