Бердянська міська рада - офіційний сайт

ПРАКТИКА ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ У СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ МІСТА БЕРДЯНСЬКА

Діяльність щодо залучення інвестицій у соціальну сферу м. Бердянська координує відділ муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту виконавчого комітету Бердянської міської ради.

 

Заходи у рамках співпраці з міжнародними організаціями та грантодавцями протягом 2018 року:

 

1) Співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (при підтримці Уряду Німеччини):

а) Реалізація проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості ВПО»:

– з метою забезпечення покращення соціальної інфраструктури внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення в обраних приймаючих громадах, проведення капітального ремонту та розбудови нових приміщень чотири школи міста – ЗЗСО №№ 1, 2, 4, 11 було обрано для проведення ремонтно-будівельних робіт. На сьогодні у школах встановлено нові металопластикові вікна, двері, проведено поточний ремонт коридорів та їдалень. Завершено роботи із заміни покрівлі, ремонту сан-вузлів, встановлення пандусів та інше. Роботи виконано відповідно до проектно-кошторисної документації. Розробку проектно-кошторисної документації профінансовано німецькою стороною. Проект завершено;

– завершено заходи з реконструкції / ремонту спортивного майданчика на території школи №3, а саме: благоустрій території спортивного майданчика, влаштування пандуса, реконструкція баскетбольного майданчика, поля для мініфутболу, ігрового майданчика для дітей, реконструкція мультифункціонального майданчика, а також реконструкція фітнес-зони. Роботи виконано відповідно до проектно-кошторисної документації. Розробку проектно-кошторисної документації профінансовано німецькою стороною. Проект завершено;

– укладено угоду про співпрацю від 07.12.2018 року щодо  реконструкції / ремонту будівлі хірургічного корпусу Комунальної установи Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання» (далі – БТМО) між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Бердянською міською радою. У межах підписаної угоди у 2019 році планується виконати наступні заходи з ремонту: реконструкція першого поверху хірургічного корпусу БТМО для створення приймального відділення невідкладної допомоги; будівництво рампи для під’їзду карет швидкої допомоги; реконструкція вхідних груп, включаючи влаштування пандусів; ремонт туалетів, у т. ч. влаштування нового туалету для осіб з інвалідністю; влаштування нових зон очікування та реєстратури; частковий ремонт даху. Роботи будуть виконані відповідно до проектно-кошторисної документації. Розробку проектно-кошторисної документації профінансовано німецькою стороною. Очікувана реалізація проекту – 2019 рік.

б) У рамках реалізації проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні»:

– ДНЗ № 39 та КУ «Центр реабілітації дітей-інвалідів» отримали сенсорні кімнати (по 12 одиниць обладнання);

– управління праці та соціального захисту населення отримало кейс «Мобільний офіс», меблі та комп’ютерне обладнання для 7 робочих місць, меблі для дитячого куточка;

– Центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» отримав 1 кейс «Мобільний офіс» та 24 одиниці офісних меблів.

Обидві установи стали учасниками менторської програми «Удосконалення адміністративних і соціальних послуг у Харківській і Запорізькій областях», що дозволить поліпшити надання зазначених послуг у Бердянську та селах, які стали членами Бердянської міської територіальної громади.

в) З метою реалізації проекту «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні» триває співпраця в рамках тристоронньої угоди від 29.12.2017 року між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та виконавчим комітетом Бердянської міської ради. Угодою передбачено створення, забезпечення та функціонування «Центру допомоги жінкам, постраждалим від насильства» (далі – Центр); проведення спільних заходів у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству; підвищення доступності та якості необхідних послуг та інше. У 2018 році підрядною організацією, найнятою GIZ, у приміщенні, де буде розміщено Центр, здійснено роботи з ремонту покрівлі, перепланування, монтажу нових стін, підлоги, стелі. Встановлено нові вікна та двері, змонтовано нову внутрішню електричну мережу, комунікації та систему опалення. Для організації роботи Центру від GIZ отримано необхідне обладнання: меблі – 91 одиниця, оргтехніка – 26 одиниць, побутова техніка – 20 одиниць, м’який інвентар – 148 одиниць.

 

2) Співпраця з Європейським Союзом:

У рамках Грантової програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» триває робота виконавчого комітету над реалізацією проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям з зони АТО та громаді м. Бердянськ».

Перший транш від ЄС було отримано у лютому 2017 року. З цього періоду розпочалася фактична реалізація проекту.

У рамках реалізації грантового контракту:

1) Реконструйовано приміщення за адресою вул. Земська, 38, в якому створено Інтегрований центр підтримки (далі – ІЦП). Для функціонування ІЦП здійснено закупівлю меблів, оргтехніки та необхідного обладнання. Послуги населенню в ІЦП надають 4 соціальні служби м. Бердянська: відділ сім’ї, молоді та спорту; Бердянський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; служба у справах дітей; а також КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». Придбано автомобіль, за допомогою якого комплексна мобільна бригада надає виїзні консультації у віддалених районах міста.

2) Реконструйовано та оснащено будівлю для розміщення нового дитячого садка та КУ «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» (далі – Центр реабілітації) за адресою: вул. Європейська, 68 а.

У ході реконструкції будівлі: збудовано нові переходи між корпусами; утеплено фасад; реконструйовано дах; замінено внутрішні електричні мережі та комунікації, вікна та двері; змонтовано нову систему опалення з індивідуальним тепловим пунктом та теплою підлогою в усіх групах; у всіх приміщеннях встановлено рекуператори повітря; збудовано новий господарчий блок, у якому встановлено тепловий насос; виконано необхідні роботи для забезпечення доступу маломобільних груп населення до будівлі, встановлено ліфт для доступу осіб з інвалідністю на ІІ поверх будівлі.

Також закуплено усе необхідне для оснащення дитячого садка та Центру реабілітації: меблі; комп’ютери та оргтехніку; обладнання для харчоблока;  обладнання для медичних кабінетів; обладнання для спортивної та музичної зали; обладнання для реабілітації; посуд, м’який інвентар, килими, жалюзі та штори; іграшки та навчальні засоби; обладнання для вуличних ігрових та спортивних майданчиків.

Співробітниками відділу щопівроку складалася та подавалася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України картка піврічного моніторингу проекту.

 

3) Співпраця зі Світовим банком та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

У рамках Гранту ФДРМ №TF04 3307, наданого Україні Світовим банком, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі – МТОТ) реалізується Проект «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей». Одним із 10 субпроектів, відібраних МТОТ для реалізації, є субпроект, поданий Бердянською міською радою, «Реабілітація та відновлення – крок у комфортне життя».

Субпроект планується реалізувати протягом 2018-2019 років з метою надання послуг медико-соціальної реабілітації та психологічної допомоги особам з інвалідністю та членам їх сімей.

Щоквартально формується та подається до МТОТ Звіт про хід виконання субпроекту.