Бердянська міська рада - офіційний сайт

 

1999 увійшов в історію міста тим, що Бердянськ знову здобув свої символи. І, якщо депутатський корпус XIV скликання повернув бердянцям історичний герб, датований 1844 роком, то прапор був затверджений вперше в історії Бердянська. 

ГЕРБ міста Бердянська - це щит французької форми, зображений у вигляді прямокутника, основа якого дорівнює 8/9 його висоти, з вістрям, яке виступає в середині нижньої частини, і закругленими нижніми кутами. 

Щит розділений на два поля - верхнє зелене (суміш хрому та рослинної зелені), на якому зображена срібна ногайська кибитка, і чорний плуг, що позначає напівкочовий побут, населяють повіт ногайців і заняття хліборобством інших місцевих обивателів; а в нижньому полі - блакитному (суміш кобальту і ультрамарину), чорний якір, який говорить про те, що землі повіту прилягають до Азовського моря. 

Цей варіант герба міста Бердянська був затверджений 17 листопада 1844р. У 1857 році по вищому велінню герб міста був увінчаний короною з трьома зубцями, а, як прикраса, навколо щита - Олександрівська стрічка з двома навхрест покладеними за щитом золотими якорями, які підкреслювали розташування міста біля моря. 

Щит із зображеними на ньому фігурами, баштова корона, якорі і Олександрівська стрічка склали повний герб міста. 

Започаткований у 1999 році ПРАПОР міста Бердянська - це полотнище синього кольору із співвідношенням сторін (довжини до ширини) 1,35: 1, з білим колом, діаметр якого становить 0,38 ширини. У центрі прапора знаходиться повний герб міста, виконаний у встановленій колірній гамі, і хвиляста лінія жовтого кольору, ширина якої становить 0,033 ширини полотнища, проведена від центру до бічних сторін полотнища і розділяє прапор на дві рівні частини. 

 

(патритура ноти)

Автори Гімну:  

РЖЕВСЬКИЙ Григорій Григорович,

1920 року народження,

учасник Другої світової війни,

ветеран освіти. 

Тексти його віршів покладено на музику композиторами Бердянська. Його віршовані рядки «Ви, вмираючи, вручили нам знамено. Ми з ним до перемоги прийшли» висічені на пам'ятнику членам Першої Бердянської Ради. Вірші про міста-побратими Бердянська перекладені на французьку мову і опубліковані в періодиці Ля-Сейна. 

ЛЯСКОВСЬКА Оксана Ігорівна, 1966 року народження, в Бердянську з 1993 року. Закінчила Хабаровське музичне училище по класу фортепіано. Працювала музичним керівником в дитячих дошкільних установах, в музичній школі. В даний час перебуває на обліку в міському Центрі зайнятості. Автор музики до більш ніж 40 творів на вірші бердянських авторів. Учасник і призер конкурсів «Бердянські розсипи», іноземних мов «Планета». Там була відзначена «Ода Бердянску» на вірші Г. Ржевського. 

 

Символіка