Бердянська міська рада - офіційний сайт
Розвиток громадянського суспільства

Участь громадськості м. Бердянськ у формуванні та реалізації питань соціально-економічного, суспільно-політичного, культурного розвитку міста.

Згідно Указу Президента України №68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», ураховуючи підвищення ролі громадянського суспільства в різних сферах діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зокрема щодо впровадження реформ, на підтримку ініціативи громадськості, а також з метою налагодження ефективного діалогу та партнерських відносин органів державної влади, органів місцевого самоврядування з організаціями громадянського суспільства, передусім з питань забезпечення прав і свобод людини і громадянина, керуючись частиною другою статті 102 Конституції України та відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України,  затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки.

Розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації затверджено План обласних заходів з реалізації Національної стратегії у Запорізькій області, згідно якого інститути громадянського суспільства, а це громадські об’єднання, профспілки, творчі спілки, організації роботодавців, благодійні та релігійні організації, органи самоорганізації населення, недержавні ЗМІ та інші непідприємницькі товариства та установи, легалізовані відповідно до законодавства, мають приймати активну участь у вирішенні питань громади.

Основним завданням влади усіх рівнів є налагодження ефективного діалогу з інститутами громадянського суспільства. У місті Бердянську  проводяться  загальноміські, тематичні, меморіальні  заходи, наради, засідання за «круглим столом»  та інші, у яких  активні мешканці міста і громадські організації приймають безпосередню участь. 

Одним із методів роботи з інститутами громадянського суспільства є консультативно-дорадчі органи. Так, у місті Бердянську створені:

1. Рада з соціальних питань (рішення виконкому Бердянської міської ради від 06.10.2009 № 499), метою якої є забезпечення конструктивної взаємодії і соціального партнерства, об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування і ветеранських громадських організацій, людей з особливими потребами і ветеранів у вирішенні питань соціальної підтримки непрацездатних мешканців міста. До складу ради  входять депутати міської ради, керівники структурних підрозділів, представники 11 громадських організацій ветеранів війни, праці та збройних сил, а також організацій людей з обмеженими можливостями.

2. Рада при міському голові з міжнаціональних відносин та розвитку культур національних меншин створена (рішення виконкому Бердянської міської ради від 07.10.2008 № 496),  метою якої є реалізації державної політики у сфері міжнаціональних відносин, забезпечення міжнаціональної злагоди в                                    м. Бердянськ, розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин. До складу ради входять голови національно-культурних товариств міста, депутати міської ради, керівники структурних підрозділів виконкому. Очолює Раду керуючий справами виконкому.

3.  Молодіжна рада (рішення виконавчого комітету від 11.12.2018№ 442), метою якої є сприяння взаємодії органів місцевого самоврядування та молоді міста Бердянська, забезпечення узгодженості дій у вирішенні питань, пов'язаних із життям молоді та її участю в усіх сферах життя суспільства в місті, проведення інформаційної, консультативної та роз'яснювальної роботи серед молоді та консолідація молодіжного руху міста Бердянська. До складу Ради входять представники учнівського і студентського самоврядування, виконавчого комітету та ПрАТ «Бердянські жниварки».

4. Координаційна рада розвитку волонтерського руху у місті Бердянську (рішення виконкому Бердянської міської ради від 07.10.2008 № 496), метою якої є розвиток волонтерського руху у м. Бердянськ.

5. Координаційна  рада голів комітетів мікрорайонів  та Рада голів вуличних комітетів, метою яких є активна участь громади вулиць, мікрорайонів міста у вирішенні питань соціально-економічного, культурного розвитку територій, місцевих програм, внесення пропозицій до діяльності міської влади, здійснення контролю за якістю наданих громадянам житлово-комунальних послуг.

6. Координаційна рада учасників бойових дій при міському голові,  метою якої є сприяння комплексного вирішення проблем та врахування думки учасників бойових дій, членів їх сімей, у тому числі - загиблих учасників бойових дій, під час формування та реалізації місцевих ініціатив. Членами Координаційної ради є представники міських громадських організацій учасників бойових дій, волонтерських організацій, які здійснюють допомогу військовим частинам та зареєстровані у місті Бердянську, військових частин, які дислокуються у місті Бердянську, Бердянського об’єднаного міського  комісаріату, Бердянського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області, Бердянської територіальної організації Союзу ветеранів Афганістану «Шураві».

З метою проведення консультацій з громадськістю з актуальних питань реалізації державної політики, підвищення якості підготовки проектів рішень виконавчого комітету та сесій Бердянської міської ради міською владою проводяться громадські слухання.

Виконавчим комітетом Бердянської міської ради забезпечується участь громадськості у формуванні та реалізації державної політики, налагоджений постійний системний діалог влади з громадськістю, надається можливість вільного доступу до інформації про діяльність органів місцевого самоврядування, забезпечується гласність, відкритість та прозорість у діяльності міської влади.