Бердянська міська рада - офіційний сайт

Журавльов Юрій Володимирович

26 травня 2018 року поблизу населеного пункту Жолобок Луганської області під час виконання обов’язків військової служби трагічно загинув 45-річний співробітник Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України прапорщик Журавльов Юрій Володимирович.

Юрій Володимирович присвятив службі в оперативно-бойовому підрозділі Служби безпеки України майже 4 роки чесної, сумлінної та ратної праці. Був взірцем, прикладом та вихователем для молодших колег і пішов із життя, виконавши свій обов’язок Людини і Військовослужбовця.

У серцях усіх співробітників Центру, усіх, хто знав Юрія, він назавжди залишиться порядною і чуйною людиною з життєрадісною посмішкою, справжнім товаришем, який до останньої хвилини свого життя був вірним службовому обов’язку та військовому братерству.

У Юрія залишилася дружина та два сина, а також мати і брат.

Народився Юрій 12 травня 1973 року у місті Мирноград (Димитрів) Донецької області. Навчався добре, був сумлінним учнем. Брав активну участь у житті школи (спортивні змагання, культурно-масові заходи).

У 1991 році закінчив ПТУ №88 міста Краматорськ Донецької області за спеціальністю токар.

1991 – 1993 проходив строкову військову службу у ЗС СРСР та України (брав участь у бойових діях в Нагорному Карабасі);

З 1993 – 2012 роки працював водієм на різних підприємствах Донецької області.

З жовтня 2014 року на військовій службі в СБ України.

З початку антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях України, брав активну участь у її проведенні, а в подальшому і в проведенні Операції Об’єднаних сил. Захищаючи державний суверенітет, конституційний лад, територіальну цілісність в умовах, пов’язаних із ризиком для життя, діяв мужньо, самовіддано і рішуче, подаючи особистий приклад зразкового виконання військового обов’язку. Неодноразово брав участь у бойових зіткненнях із незаконними збройними формуваннями, виявлявши при цьому здатність приймати зважені рішення, сміливість та професіоналізм, що стало запорукою високої результативності проведених спецоперацій.

26 травня 2018 року, близько 17:45, поблизу населеного пункту Жолобок Луганської області, Журавльов Юрій Володимирович у складі зведеної групи під час проведення спеціальних заходів, попав під ворожий обстріл, у результаті обстрілу отримав чисельні поранення, від отриманих поранень загинув.

За зразкове виконання військового обов’язку, особисту мужність і героїзм та особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності нагороджений державними нагородами: орденами «За мужність» І, ІІ та ІІІ ступенів, орденом «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня та відомчими відзнаками СБ України: «Вогнепальна зброя», нагрудним знаком «За відвагу».

Журавльов Юрій Володимирович