Бердянська міська рада - офіційний сайт

Відповіді на основні питання щодо реалізації проекту Європейського Союзу та виконавчого комітету Бердянської міської ради

До уваги мешканців міста та представників ЗМІ надається інформація щодо реалізації в Бердянську проекту Європейського Союзу та виконавчого комітету Бердянської міської ради «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ». Зауважимо, що реалізація такого значного в Запорізькій області проекту Європейського Союзу має на меті не тільки вирішення проблем, зазначених у проекті, але й демонстрацію надійності партнерських стосунків міста Бердянськ із європейськими партнерами для подальшої плідної співпраці у вирішенні багатьох питань міста.

Нагадаємо, що зазначений грантовий договір було укладено 04.09.2015 року. Загальна вартість проекту складає ‎1 337 535 євро, з яких ЄС фінансує 89,70% ‎(1 199 740 євро), а виконавчий комітет Бердянська міська рада – 10,3%. В рамках проекту запланована реконструкція двох об'єктів:

- будівлі по вул. Земська (Червона) 38 (в якому вже в липні поточного року відкрився Інтегрований центр підтримки, де надають соціальні послуги переселенцям і місцевим жителям чотири служби).

- будівлі по вул. Європейська (Кірова) 68-А, в якій передбачається створення дошкільного навчального закладу і Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

А також проведення інших освітніх заходів. Тож для розуміння ситуації з проведенням робіт на другому об’єкті — реконструкції будівлі по вул. Європейська, 68-а, надається наступна інформація, яка була оприлюднена під час зустрічі з журналістами з наданням підтверджувальних документів. На питання журналістів відповідали фінансовий менеджер проекту Андрій Андрієнко, заступник міського голови Юлія Дойнова, начальник відділу інвестицій та міжнародної діяльності Інна Комарова. Наводимо основні тези із зустрічі.

1. Як регулюється доступ до інформації, в тому числі фінансової, щодо грантового контракту?

Коли з’явились публічні запити на отримання даних щодо фінансових складових проекту було направлено листа Європейського Союзу з метою надання роз’яснень. У своїй відповіді грантодавець зазначив наступне: «Стосовно надання інформації третім сторонам: загальні умови контракту обмежують надання інформації лише в статтях 1.3 і .1.4

Data protection:

1.3. Any personal data will be processed solely for the purposes of the performance, management and monitoring of this Contract by the Contracting Authority and may also be passed to the bodies charged with monitoring or inspection tasks under European Union law. Beneficiaries will have the right of access to their personal data and the right to rectify any such data. If the Beneficiary(ies) have any queries concerning the processing of personal data, they shall address them to the Contracting Authority. The Beneficiary(ies) will have right of recourse at any time to the European Data Protection Supervisor.

1.4. The Beneficiary(ies) shall limit access and use of personal data to that strictly necessary for the performance, management and monitoring of this Contract and shall adopt all appropriate technical and organisational security measures necessary to preserve the strictest confidentiality and limit access to this data.

Якщо спеціальні умови контракту не містить подальших обмежень (як в вашому випадку) більше обмежень на надання інформації в контракті не міститься.».

2. Яка сума коштів необхідна для завершення робіт по вул. Європейська, 68?

Для завершення робіт необхідно понад 12 млн. грн. Наразі кошторис проходить експертизу і до середині серпня будуть відомі остаточні дані. Заступник міського голови Юлія Дойнова під час прес-конференції щодо ходу реалізації проекту відзначила, що під час робочого візиту до Бердянська 1 червня поточного року голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля він ознайомився з ходом реконструкції будівлі по вул.Європейській. Міська влада звернулась до очільника області з проханням сприяти у виділенні коштів на фінальні роботи по даному об'єкту.

3. З чим пов'язана необхідність залучення додаткових коштів?

Сума коштів, передбачена для реконструкції будівлі за адресою м.Бердянськ, вул. Європейська, 68-А, яка зафіксована в укладеному договорі в 2015 році, становить 571 048,53 євро (16 603 646 грн).

На етапі підготовці проектної заявки вже було відомо, що для проведення такого об’єму робіт їх буде не достатньо, але було прийнято рішення брати участь у грантовій програмі, а суму, яку буде необхідно дофінансувати шукати з інших джерел.

Так згідно проектно-кошторисної документації, підтвердженою експертним звітом №135/0517 від 05.06.2017р. (виданим ПП “Бердянськміськбуд”), вартість реконструкції даної будівлі станом на 30.09.2016 склала 43 536 062 грн (1 497 334 євро за курсом НБУ станом на 30.09.2016).

Виконавчим комітетом була проведена робота з оптимізації витрат, яка була узгоджена з грантодавцем (перерозподілена економія з першого об’єкту на другий, виключені витрати на відрядження, ПДВ тощо) і загальна сума на реконструкцію, яка була оголошена в червні 2017 року на відкритому національному тендері, склала понад 22,6 млн. грн.

4. Які роботи будуть виконані за рахунок додаткових коштів?

За рахунок додаткових джерел будуть виконані супутні роботи, такі як заміна зовнішніх комунікацій (каналізації, електрики, водопостачання, опалення), благоустрій території (озеленення, облаштування бесідок, ігрових майдачників, пішохідних доріжок тощо), облаштування господарського блоку на території закладу.

5. Як Європейський Союз контролює хід реалізації проекту?

У травні місяці поточного року було проведено незалежний фінансовий аудит реалізації проекту британською аудиторською компанією. Компанія Moore Stephens вже далеко не перший рік здійснює аналіз дотримання процедур за якими відбувається реалізаціїя співробітництва багатьох країн з Європейським Союзом. Порушення не були виявлені, що зафіксовано у звіті.

6. На якому етапі готовності наразі будівля дитячого садочку по вул. Європейська, 68-а?

Коштів в межах грантового проекту достатньо для здійснення реконструкції будівлі, включаючи внутрішні і зовнішні оздоблювальні роботи 3 корпусів, 2 переходів. Готовність цих об’єктів 85-90%.

Також вже оголошено заявки для проведення закупівель для внутрішнього оснащення дитячого садка і Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів: від меблів, комп’ютерного, телевізійного обладнання до посуду, спортивного інвентарю, іграшок тощо. Запрошуються всі бажаючи до участі в конкурсі. 

7. Коли планується завершення проекту?

На завершенні зустрічі заступник міського голови Юлія Дойнова, фінансовий менеджер Андрій Андрієнко підкреслили, що до 1 грудня 2018 року всі роботи мають бути завершені і зі своєї сторони Виконавчий комітет докладає всі зусилля для успішного завершення проекту “Всі зацікавлені, щоб діти мікрорайону “Скловолокно” отримали новий садочок, а діти з особливими потребами повернулися до оновленого сучасного Центру реабілітації”.

Відповіді на основні питання щодо реалізації проекту Європейського Союзу та виконавчого комітету Бердянської міської ради