Бердянська міська рада - офіційний сайт

Вапіров Анатолій Петрович

(народився 24 листопада 1947 року, Бердянськ) - радянський і болгарський тенор і сопрано-саксофоніст, кларнетист, композитор. Закінчив  Бердянську загальноосвітню школу №1 і музичну школу по класу кларнета. Після закінчення 8 класів  вступив в Київське музичне училище, звідки перевівся до Ленінградського музичного училища, яке  закінчив з відзнакою. Пізніше  навчався в  Ленінградській музичній консерваторії.

У 1970 році закінчив Ленінградську консерваторію по класу кларнета, в 1979 - аспірантуру (учень П. Суханова). У 1977-1982 - викладач Ленінградської консерваторії.В1975 році виходить його перша платівка «Ленінградський джаз-ансамбль Анатолія Вапірова».

Справжню всесоюзну популярність Анатолію Вапірова принесла програма «Слов'янська містерія» (1977). Займаючись композиторської роботою, Анатолій Вапіров почав тяжіти до великих музичних форм, записувався з оркестрами. На початку 80-х альбоми Вапірова почали виходити на британському лейблі Leo Records, заснованому радянським емігрантом Лео Фейгіна. У 1986 році Анатолій Вапіров виїхав з СРСР на історичну батьківщину - до Болгарії. Поселившись у Варні, Вапіров активно включився в джазове життя нової батьківщини. Він став директором організованого ним  міжнародного джазового фестивалю. Авторитет Анатолія Вапірова в європейському джазі дуже високий. В даний час Вапіров - автор 80 платівок і компакт-дисків в Росії, Болгарії, Австрії, Англії, Німеччини, Данії, Італії, Швейцарії, США, Великобританії. Він бере участь в джазових фестивалях  Росії, Болгарії, Румунії, Литви, Естонії, Білорусі, Молдови, України, Угорщини, Чехії, Австрії, Німеччини, США, Франції, Італії, Швейцарії, Данії, Греції , Великобританії, Канади, Голандії, Ізраїля.

Вапіров Анатолій Петрович