Бердянська міська рада - офіційний сайт

Харечко Анатолій Мінович

Анатолій Харечко народився  4 жовтня 1941 року в місті Осипенко (Бердянськ). Закінчив скульптурний факультет Київського державного  художнього інституту (нині Національная академія образотворчих мистецтв і архітектури) в 1967 році. Потім працював на кіностудії імені А.П. Довженка художником-декоратором, художником фільмів першої категоріі. Брав участь в постановці понад 20 фільмів, в тому числі «Камінний хрест», «Ватерлоо», «Гіпнотизер» та інших. З 1971 по 1973 рік працював головним художником, заступником директор  Київського експериментального художньо-виробничого комбінату. З 1976 року - член Національної спілки художників України. Починаючи з 1967 року виконав більше 100 монументальних творів, скульптурних композицій і дизайнерських робіт, серед яких: скульптура «Україна» (вперше була встановлена ​​в павільйоні України на Всесвітній виставці в м Лос-Анджелес, США); скульптурна композиція «Знову цвітуть каштани» (м.Брюссель, Бельгія); пам'ятний знак «Матч смерті» на стадіоні «Старт» м.Києва; пам'ятник «Павка Корчагін», м Боярка; пам'ятник Миколі Островському в м.Києві та інші.

В центрі Бердянська встановлені роботи скульптора: скульптурна композиція «Женіна зірка» на фасаді Центру дитячої та юнацької творчості, пам'ятний знак «Квітка відродження», присвячений пам'яті загиблих від рук фашистів.

 В 1992 році Анатолій Харечко створив і очолив фірму «Інтердизайн-центр», яка займається виконанням дизайнерських робіт в міському містобудуванні. За проектами цієї фірми сьогодні в Києві зводяться сучасні торгові комплекси, культурно-розважальні центри тощо.

З 1 жовтня 2004 року Анатолій Минович Харечко - профессор кафедри дизайну міського середовища Київського інституту реклами та дизайну.

Харечко Анатолій Мінович