Бердянська міська рада - офіційний сайт

Процедура отримання субсидії максимально спрощена

У зв'язку з підвищенням тарифу на опалення з грудня місяця субсидії призначаються протягом трьох місяців з моменту підвищення платежу, тобто грудень, січень і лютий. У зв'язку з тим, що з 10 січня відбулося підвищення оплати на водопостачання та водовідведення, то субсидії призначаються протягом січня, лютого та березня.

Громадянам, у яких оформлена субсидія, турбуватися не треба. Перерахунок з урахуванням підвищення тарифу проведений автоматично і обов'язковий платіж у одержувачів субсидії не змінився.

Станом на 01.02.2015 в місті користуються програмою житлових субсидій 6509 сімей, що на 1000 сімей більше, ніж на 01.02.2014. Середній розмір субсидії становить 615 грн., а торік він відповідав - 189 грн.

На розгляд комісії з проблемних питань за призначенням субсидії звернулося 178 сімей, з них у 119 випадках питання вирішилося позитивно і городяни отримали субсидію на оплату комунальних послуг.

Поштою отримано 398 заяв для призначення субсидій.

Прийом громадян в управлінні праці проводиться за попереднім записом, також можна записатися на прийом, зателефонувавши за номером 4 70 37.

Для зручності городян управління налагодило електронний зв'язок з комунальними підприємствами для обміну інформацією. Таким чином одержувачам субсидії немає необхідності простоювати в чергах для отримання будь-якої інформації за умови, що в усіх комунальних організаціях у сім'ї повний порядок в документах.

Зміни в порядку призначення субсидій

По-перше, якщо раніше обов'язковий платіж сім'ї становив 15% для працездатних, а для непрацездатних 10% доходу сім'ї, то з 1 жовтня він розраховується для кожної сім'ї індивідуально залежно від доходу.

По-друге, скасовано норму, згідно з якою субсидія призначається власнику житла. З жовтня на субсидію має право член сім'ї, зареєстрований в приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок.

По-третє, раніше за рішенням спеціально створеної комісії субсидія могла бути призначена на всю площу житла за результатами обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї. Зараз ця норма скасована.

Наступне нововведення: перерахунок субсидії по фактичному споживанню послуг не проводиться. У разі економії послуг невикористана субсидія залишається на особистому рахунку одержувача як оплата на наступний період.

Процедура отримання субсидії максимально спрощена