Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську підписано меморандум про співробітництво із Міжнародним благодійним фондом «Чотири лапи»

Для Бердянська, як і для багатьох міст України, проблема чисельності безпритульних тварин дуже актуальна. Міська влада приділяє цьому велику увагу. Нещодавно міський голова Володимир Чепурний підписав із українським відділенням міжнародної благодійної організації “4 лапи” меморандум про співпрацю, а сьогодні робота у цьому напрямку продовжилася. У Бердянськ приїхала директор ТОВ “Чотири лапи Україна” Олександра Лісчишина, яка разом із заступником міського голови Станіславом Лимарчуком та в.о. начальника управління житлово-комунального господарства Андрієм Удовиченко підписала договір про подальшу співпрацю між українським відділенням фонду та управлінням житлово-комунального господарства Бердянського виконкому. У цьому документі прописані ті заходи, які будуть виконані у нашому місті у процесі роботи цієї організації.

Заступник міського голови Станіслав Лимарчук акцентував увагу на тому, що регулювання чисельності безпритульних собак — це комплекс заходів, який включає вакцинацію, стерилізацію тварин, а також інформування населення, оскільки у 90% випадків безпритульні тварини у минулому були домашніми. Мешканці повинні гуманно ставитися до тварин, не викидати їх на вулицю, а максимально застосовувати заходи зі стерилізації, щоб у майбутньому регулювати чисельність.

Директор ТОВ “Чотири лапи Україна” Олександра Лісчишина нагадала, що їх організація вже працювала у Бердянську у 2015 році. Тоді протягом місяця було проведено вакцинацію проти сказу та стерилізацію близько 250 тварин. Аналогічні заходи будуть проведені у Бердянську у червні-липні поточного року. Планується вакцинація та стерилізація більше 300 собак.

“Важлива складова нашої роботи — навчання ветеринарів, ловців та волонтерів до гуманного ставлення до тварин. - Розповіла Олександра Лісчишина. - “Чотири лапи Україна” приїде зі своєю мобільною клінікою, де будуть проводитися операції, а також машиною ловців зі своїми клітками. У 90% випадків ми проводимо гуманний відлов тварин — руками. Сподіваємося, що у цьому році до нас приєднаються місцеві ветеринари та зможуть повчитися європейському досвіду ведення операції”.

У рамках роботи у нашому місті благодійна організація “Чотири лапи Україна” буде проводити також інформаційну роботу з населенням — розповідати, що важливо стерилізувати не тільки безпритульних, але й домашніх тварин. Також планується навчальний комплекс — уроки доброти зі школярами, на яких дітям будуть розповідати про проблему та шляхи її вирішення. Дітям пояснюватимуть, що безпритульна тварина може стати чудовим домашнім другом. 

У Бердянську підписано меморандум про співробітництво із Міжнародним благодійним фондом «Чотири лапи»