Бердянська міська рада - офіційний сайт

Разом яскравіше! Як економлять електроенергію ЗНЗ Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»

Як відомо нашим шановним читачам, серед ЗНЗ-учасників Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» триває конкурс на зменшення споживання електроенергії (далі – Конкурс). На сьогодні в ньому беруть участь 156 ЗНЗ, а за звітний період (з 01.02.2018 р.) 85 шкіл заощадили понад 208,3 тис. кВт·год електроенергії на суму близько 462,4 тис. грн. Середній показник зменшення питомого електроспоживання школами-учасницями (у розрахунку на одного учня та одну годину роботи школи) становить 15,9%.

Зауважимо, що деякі ЗНЗ іноді подають некоректні дані, що виявляється технічними спеціалістами ВБО «ІМР» та вимагає уточнення. Частина шкіл, які зекономили електрику в одному місяці, перевитратили її в іншому, тому серед наших лідерів можлива ротація.

Станом на 20.04.2018 р. найкращі результати має Долинська ЗОШ №7 (м. Долина, Івано-Франківська обл.) з економією понад 25 тис. кВт·год електроенергії, або 67,3 тис. грн. Друге місце посідає Запорізька школа-інтернат «Січовий колегіум», що заощадила майже 10 тис. кВт·год на суму понад 23 тис. грн. І на третьому місці Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат (м. Бердянськ, Запорізька обл.) з економією 9,1 тис. кВт·год, що становить у грошовому еквіваленті 19,7 тис. грн.

Серед Інших шкіл із гідними результатами варто відзначити ті, які мають гарні шанси на перемогу у конкурсі, бо надсилають організаторам звіти з описом та фотографіями впроваджених технічних, організаційних та інформаційних заходів. Нагадуємо, що за цим критерієм учасники Конкурсу можуть отримати аж 300 балів.

Отож знайомтеся!

 

Великокучурівська ЗОШ (с. Великий Кучурів, Сторожинецький р-н, Чернівецька обл.).

Школа зекономила 6730 кВт∙год на суму 17633 грн.

З-поміж іншого, такій економії сприяла заміна 110 світильників із люмінесцентними лампами на світлодіодні (LED-лампи), рис.1.Бурштинська ЗОШ №2 (м. Бурштин, Івано-Франківська обл.).

Завдяки заміні 24 ламп розжарювання потужністю 100 Вт у спортивній залі на 6 прожекторів з потужністю 50 Вт та заміні ламп розжарювання в бібліотеці на енергоощадні, школа отримала економію 1559 кВт∙год на суму 4147 грн, рис. 2.


Покровська ЗОШ №2 (м. Покровськ, Донецька обл.).

Проведений моніторинг системи освітлення у школі та перехід від ламп розжарювання на сучасні світлодіодні, заміна застарілої комп’ютерної техніки на техніку з більш високим класом енергоефективності, сприяли економії 1604 кВт·год електроенергії, або 3208 грн, рис.3.Славутський НВК СЗОШ ліцей "Успіх" (м. Славута, Хмельницька обл.,)

Завдяки активній інформаційно-просвітницькій роботі з учнями та персоналом, впровадженню низки організаційних заходів з раціонального використання електроенергії, ліцей зекономив 935 кВт·год на суму 2450 грн, рис. 4.
Білозерська ЗОШ №15 (м. Білозерське, Добропільський р-н, Донецька обл.).

Школа зекономила 670 кВт·год, або 1742 грн завдяки встановленню LED-ламп та налагодженню системи контролю за споживанням електрики: в кожному класі призначено відповідального учня, рис. 5.

Конкурс триває до 31 травня 2018 р.

Приєднуйтеся! Разом яскравіше!

Контакти  

т. 0509285686

Інститут місцевого розвитку

Разом яскравіше! Як економлять електроенергію ЗНЗ Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація»