Бердянська міська рада - офіційний сайт

З 19 осіб, які отруїлися морепродуктами, двоє ще залишаються у лікарні

22 серпня під керівництвом секретаря міської ради Олексія Холода відбулося позачергове засідання постійної міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було розглянуто єдине питання - про проведення заходів, направлених на попередження спалаху гострої кишкової інфекції.

Завідувач ВП “Бердянський міськрайонний відділ ДУ “Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України” Олександра Кікарош, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бердянського міського управління Держпродспоживслужби ГУ ДПСС у Запорізькій області Вікторія Захаренко та директор КУ БМР “Бердянське територіальне медичне об'єднання” Дмитро Єгоров виступили доповідачами по цьому питанню.

Нагадаємо, у Бердянську 19 осіб захворіли на кишкову інфекцію. Імовірно, загальний фактор передачі — морепродукти (креветки, мідії, рапани). Більшість осіб, що захворіли, пов’язують своє захворювання із придбанням вищевказаної продукції у готовому до вживання виді.

За інформацією ВП “Бердянський міськрайонний відділ ДУ “Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України”, за результатами лабораторних досліджень матеріалу від захворілих встановлено, що у 16 осіб були виявлені мікроорганізми, які є причиною виникнення захворювання. Спеціалісти стверджують, що захворювання пов’язано з тим, що порушувалися умови зберігання та приготування морепродуктів.

Але, як відзначила Олександра Кікарош, ситуація контрольована.

Представник Держпродспоживслужби Вікторія Захаренко повідомила, що з 18 по 20 серпня проводилися неодноразові перевірки територію ярмарку по пр. Східному, організацією якого займається КП “Центральний ринок”, де придбали морепродукти більшість захворівших. Але суб’єкт, який здійснював діяльність на цьому місці, не з’явився. Адміністрація ринку надала відповідь, що у цей період такий суб’єкт не здійснював діяльність. І за даними, які було взято в адміністрації ринку, що цей мешканець з міста Донецьк за постійним містом проживання згідно його прописки, та можливо у місті його вже напевно немає. Також з 18 по 20 серпня було складено 18 протоколів і вилучено з обігу 110 кг рибної продукції.

У ході перевірок Центрального ринку та території ярмарку по пр. Східний були виявлені порушення. Усі вони викладені у листі, який після перевірки було направлено директору ринку з рекомендаціями заборонити реалізацію риби в’яленої, охолодженої, замороженої, копченої та іншої, а також морепродуктів без дотримання температурного режиму, встановленого виробником, та належних умов реалізації.

За інформацією директора КУ БМР “Бердянське територіальне медичне об'єднання” Дмитра Єгорова до лікарні надійшло 19 осіб, двоє з яких діти. На сьогодні на стаціонарному лікуванні знаходяться двоє дорослих, які найближчим часом будуть виписані.

За результатами обговорення комісія вирішила:

- Відокремленому підрозділу “Бердянський міськрайонний відділ Державної установи “Запорізькій обласний лабораторний центр МОЗ України” рекомендувати продовжити проведення лабораторних та інструментальних досліджень об'єктів санітарно-епідеміологічного нагляду до закінчення протиепідемічних заходів. Розмістити в засобах ЗМІ інформацію для населення стосовно епідемічної ситуації в місті та про заходи безпеки для запобігання захворювання на кишкові інфекції.

- Бердянському міському управлінню Держпродспоживслужби ГУ ДПСС у Запорізькій області рекомендовано забезпечити контроль за станом захворюваності в місті до закінчення протиепідемічних заходів, за дотриманням санітарно-протиепідемічного режиму на ринках міста, об'єктах громадського харчування, харчової промисловості, торгівлі харчовими та швидкопсувними морськими продуктами.

- Адміністративному відділу виконкому спільно з Бердянським відділом поліції ГУ Національної поліції України в Запорізькій області посилити контроль за недопущенням стихійної торгівлі харчовими та швидкопсувними морськими продуктами.

- Директору КУ БМР “Бердянське територіальне медичне об'єднання” забезпечити комплекс лікувальних заходів хворим з гострою кишковою інфекцією.

- Директору КП БМР “Центральний ринок” посилити контроль за асортиментом і умовами реалізації продуктів на території ярмарку та центрального ринку, торгові місця надавати тільки при наявності результатів ветсанекспертизи і для швидкопсувної продукції — наявності холодильного обладнання. Протягом робочого часу об'єктів контролювати асортимент і умови реалізації продуктів. Терміново усунути недоліки, вказані у приписі головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

З 19 осіб, які отруїлися морепродуктами, двоє ще залишаються у лікарні