Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську відбувся обласний дебатний турнір «Бердянська осінь-2019»

25-26 жовтня в Центрі дитячо-юнацької творчості м.Бердянськ пройшов обласний дебатний турнір «Бердянська осінь-2019». Його учасниками стали 27 команд із Запоріжжя (гімназія №45, ЗОШ №32, НВК №109, гімназія №107), Мелітополя (ЗОШ №15) та бердянського дебатного клубу ЦДЮТ ім. Євгенії Руднєвої.

У рамках турніру пройшли дискусії, майстер-класи, чемпіонат з дебатів та вечір знайомства. Турнір проходив за форматом Карла Поппера (для школярів 7-9 класів) та за Всесвітнім форматом шкільних дебатів (для школярів 9-11 класів), і складався з кваліфікаційних раундів, півфіналів та фіналів. Суддями виступили випускники дебютного клубу, тренери команд.

З кожним роком проблема захисту прав людей, а в особливості дітей, набуває все більшої актуальності. Саме тому дискусія під час раундів відбувалася навколо таких тем: “Тварини мусять мати такі самі права, як і люди”, “Навчання в школах повинно тривати цілий календарний рік” (для молодшої ліги школярів); “Ця палата вважає, що правам дітей присвячується дуже багато уваги, проте мало уваги присвячується їхнім обов’язкам”, “Ця палата вважає, справи про домашнє насилля повинні розглядатися судом присяжних” (для учнів 9-11 класів). Не менш дискусійною стала тема фінальних ігор -«Ґендерна рівність переважно стосується жінок і призводить до дискримінації чоловіків».

Слід зазначити, що в цьому році Міжнародній освітній дебатній організації IDEA виповнюється 20 років, а на один рік більше існує дебатний клуб Центру дитячо-юнацької творчості ім. Євгенії Руднєвої, який має звання Зразкового дитячого колективу. За увесь цей час було проведено більш ніж 30 турнірів, безліч показових ігор, опубліковано багато статей та методичних посібників, відвідано багато міст та країн. Але усе цього б не було без підтримки адміністрації ЦДЮТ, батьків та керівника гуртка, організатора цього заходу Марини Масютіної, яка є автором програми МОНУ «Дебати».

Прогнозованим результатом обласного дебатного турніру «Бердянська осінь-2019» стала перемога команди «Тірамісу» гімназії № 45 з м. Запоріжжя у складі Коваленко Юліани, Торопцевої Катерини, Косенко Софії (тренер Дубасова Г.С.) в молодшій лізі та команди «Пупсики» у складі Мульченко Дарини, Кочуровської Катерини, Карпець Аліни з м. Бердянськ (тренер Масютіна М.Е.).

В особистому рейтингу 20 учасників були нагороджені медалями «Кращий спікер турніру», серед яких і 9 бердянських школярів.

У Бердянську відбувся обласний дебатний турнір «Бердянська осінь-2019»