Бердянська міська рада - офіційний сайт

Робота системи ризик-індикаторів та моніторинг ДАСУ

    В ProZorro працює система, яка автоматично шукає підозрілі закупівлі та відправляє їх на моніторинг Державній аудиторській службі України (далі - Держаудитслужба). У зв`язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель» від 21.12.2017 року №2265-VIII повноваження Держаудитслужби у сфері моніторингу закупівель розширилися.

    Закон зобов’язав замовників реагувати на рекомендації і зауваження в обов’язковому порядку. Технічно це стало можливим завдяки появі в ProZorro електронного кабінету Держаудитслужби, через який здійснюється моніторинг публічних закупівель. В електронний кабінет інтегрована система ризик-індикаторів. Вона моніторить всі закупівлі та у разі виявлення підозрілих тендерів автоматично надсилає їх на перевірку державним аудиторам. Система реагує на 35 ризик-індикаторів. Приміром, Замовник не завантажив тендерну документацію, відсутній цифровий підпис, перевищені строки розгляду пропозицій, відсутній укладений договір тощо. На основі даних від ризик-індикаторів Держаудитслужба України приймає рішення про проведення моніторингу.

    Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для моніторингу можуть стати звернення від громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування або ж інформація у ЗМІ. На відміну від розгляду скарг Антимонопольним комітетом України, початок моніторингу Держаудитслужбою не зупинятиме хід закупівлі. Моніторинг є превентивною мірою і спрямований на попередження порушень.

   До замовників, які вчасно реагуватимуть на зауваження аудиторів, штрафні санкції не застосовуватимуться. Якщо ж замовник так і не усуне виявлені під час моніторингу порушення, то аудитори можуть ініціювати проведення комплексної перевірки та накласти штрафи.

    Весь процес моніторингу однієї процедури триває до 15 робочих днів. Всі дії в рамках моніторингу будуть публічними. Рішення про початок моніторингу Держаудитслужба має публікувати в ProZorro протягом двох робочих днів з початку його ініціації. Вся комунікація аудиторів з замовником під час моніторингу також відбуватиметься через ProZorro.

    Замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийняття рішень та/або вчинення дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу закупівлі, повинен надати відповідні пояснення через електронну систему закупівель.

Джерело: https://infobox.prozorro.org

Робота системи ризик-індикаторів та моніторинг ДАСУ