Бердянська міська рада - офіційний сайт

Житлові субсидії зі змінами

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1282 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набула чинності з 24.12.2020 року) внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», а саме:

• Житлову субсидію за рішенням комісії може бути призначено у разі, коли члени домогосподарства перебувають за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, та документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів або факт догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

• На призначення житлової субсидії на загальних підставах мають право особи, які протягом 12 місяців перед зверненням отримали у власність квартиру (будинок), земельну ділянку, транспорт за договором дарування або у спадщину.

• На період дії карантину передбачена можливість призначення житлової субсидії на загальних підставах особам, які отримували допомогу по частковому безробіттю відповідно до статті 47-1 Закону України “Про зайнятість населення”.

• Раніше власники квартир опалювальною площею більше 120 кв. метрів і будинків площею більше 200 кв. метрів не мали права на субсидію. Тепер субсидія не призначається, якщо загальна (а не опалювальна) площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир і 230 кв. метрів для будинків. Встановлене обмеження не стосується житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних та багатодітних сімей.

Для одержувачів субсидій встановлено механізм повернення надміру виплачених житлових субсидій у грошовій безготівковій формі. Переплати виникають у зв’язку із недостовірною інформацією, яку одержувачі вказують (або не вказують) в декларації. Щоб не потрапити в таку ситуацію в управління соціального захисту населення необхідно подавати реальні дані і повідомляти протягом 30 днів про всі зміни, що відбулися в сім’ї (наприклад, збільшився або зменшився склад домогосподарства, змінився соціальний статус членів сім'ї, була зроблена покупка, яка перевищує 50 тис.грн., змінився перелік отримуваних житлово-комунальних послуг ).

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном “гарячої лінії” (06153) 4 70 37 або надіславши листа за адресою: вул. Захисників України, 27/34, м. Бердянськ, 71118 , е-mail: socpro@bmr.gov.ua

Житлові субсидії зі змінами