Бердянська міська рада - офіційний сайт

ГОНЧАРЕНКО АЛЯ ВАСИЛІВНА (01.04.1930-13.11.2013)

Почесний директор комунального закладу "Бердянський медичний коледж" Запорізької обласної ради, Заслужений лікар України, депутат Бердянської міської ради.

Після закінчення з відзнакою у 1952 році "Харківського медичного стоматологічного інституту" за фахом "Стоматологія" розпочала трудову діяльність у м. Прокоп'євськ Кемеровської області лікарем-стоматологом. Згодом працювала у лікарні тресту "Горлівськвугілля" у м. Горлівка Донецької області. У 1964 році переїхала до м. Бердянськ.

З 1964 по 1971 рік Аля Василівна працювала в Бердянському міськоб'єднанні лікарем-стоматологом, потім завідувачем кабінету лікувальної стоматології.

З 1971 року була призначена директором Бердянського медичного училища, який очолювала протягом 32 років поспіль. За ці роки Гончаренко Аля Василівна здійснила вагомий внесок у розвиток медичної освіти й системи охорони здоров'я. Упродовж своєї трудової діяльності вона вміло організувала навчально-виховний процес у медичному училищі, знаходилася в постійному творчому пошуку нових форм і методів керівництва, виступала ініціатором і організатором багатьох заходів з розвитку навчального закладу, яки мали важливе значення для фахової підготовки медичних спеціалістів.

Під її безпосереднім керівництвом вдалося завершити будівництво нового корпусу медичного училища. Були відкриті нові відділення, а саме: фельдшерсько-лаборантське, фельдшерське, фармацевтичне та фельдшерсько-спеціальний набір юнаків для служби в армії.

У 1999 році на базі навчального закладу було відкрито медико-біологічний ліцей та навчально-консультативний пункт Черкаського інституту управління.

У 2002 році відкрито відділення післядипломної освіти.

Гончаренко Аля Василівна брала активну участь у громадському житті міста та неодноразово обиралася депутатом Бердянської міської ради, була членом міського комітету медичних працівників.

Нагороджена медалями: "За доблестный труд. В ознаменование 100-летия со дня рождения В.И. Ленина", "Ветеран праці", "Захиснику Вітчизни"; нагрудними значками: "Відмінник охорони здоров'я", "Переможець соціалістичного змагання 1973 року", "Отличник гражданской обороны СССР", "За отличные успехи в среднем специальном образовании". За підготовку висококваліфікованих спеціалістів медичного профілю навчальний заклад під її керівництвом був нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради УРСР. У 198о році Алі Василівні було присвоєно звання "Заслужений лікар України" За рішенням Запорізької обласної державної адміністрації від 24.12.2002 року є Почесним директором Бердянського медичного училища.

Рішенням сесії Бердянської міської ради в 2011 році Гончаренко Алі Василівні було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердянська".

ГОНЧАРЕНКО АЛЯ ВАСИЛІВНА (01.04.1930-13.11.2013)