Бердянська міська рада - офіційний сайт

СУХАРЄВ ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ (24.05.1927-04.06.1972)

Директор Бердянського заводу "Азовкабель", депутат Бердянської міської ради кількох скликань.

Випускник Дніпропетровського інституту залізничного транспорту, який закінчив у 1950 році і поїхав за розподілом на роботу в м. Свердловськ.

В 1954 році повернувся до м. Бердянськ на завод "Азовкабель", де працював старшим інженером-теплотехніком, начальником паросилового господарства.

В 1956 році призначений заступником головного інженера заводу, а у 1960 році затверджений на посаді директора семитисячного колективу заводу "Азовкабель".

Активно розвиваючи ініціативу новаторства та винахідництва, Олег Вікторович був сам взірцем раціоналізаторської справи. За п'ятирічку, від впровадження тільки його пропозицій, економічний ефект склав близько мільйона рублів. Як кращий раціоналізатор він двічі нагороджувався срібною медаллю ВДНГ СРСР.

За рахунок власних накопичень та прибутків заводу розвивалася соціальна сфера для працівників підприємства. Була розширена заводська поліклініка та санітарна частина на 50 ліжок, побудовано гуртожиток на 350 місць, здано в експлуатацію більше 10000 квадратних метрів житла для робітників.

За рахунок пайової участі для міста були побудовані ‑ база відпочинку на березі моря на 420 місць, санаторій-профілакторій на 1400 осіб на рік, заводський дитячий садочок на 1000 місць тощо.

На підприємстві, з ініціативи Олега Вікторовича, були створені школа з підготовки майстрів, університет та курси з вивчення економічних знань і трудового законодавства, інформаційно-технологічні курси з підвищення кваліфікації, служба наукової організації праці. Все це дозволяло вирішувати в комплексі безліч завдань: від розробки технічного проекту до повного впровадження його у виробництво.

Сухарєв Олег Вікторович приділяв велику увагу постійному вдосконаленню виробництва, займався подальшим будівництвом та реконструкцією заводу. Тільки в останній п'ятирічці було закінчено будівництво та реконструкція таких цехів: волочильного, кабелів зв'язку та інших.

Завод випускав близько 35 видів високоякісного кабелю. Продукція Бердянського кабельного заводу "Азовкабель" була затребувана в Індії, Тунісі, Іспанії, Португалії, ПАР, Турції і країнах південно-східної Азії. Фактично у всьому світі.

Протягом багатьох років, за підсумками соціалістичного змагання, заводу багаторазово присуджувався перехідний Червоний Стяг Ради Міністрів СРСР і ЦК профспілки робітників електротехнічної промисловості. Продукція заводу експонувалася на ВДНГ СРСР. За підсумками 8-ої п'ятирічки завод був нагороджений Орденом Леніна.

Нагороджений орденами "Знак Пошани", Трудового Червоного Стягу, орденом Леніна. Були присвоєні звання "Відмінник Міністерства електротехнічної промисловості", "Відмінник соціалістичного змагання Міністерства суднобудівної промисловості". Протягом багатьох років, заводу присуджувався перехідний Червоний Стяг Ради Міністрів СРСР і ЦК профспілки робітників електротехнічної промисловості. За підсумками 8-ої п'ятирічки завод був нагороджений Орденом Леніна.

Рішенням сесії Бердянської міської ради в 2012 році Сухарєву Олегу Вікторовичу було присвоєно звання "Почесний громадянин міста Бердянська" посмертно.

СУХАРЄВ ОЛЕГ ВІКТОРОВИЧ (24.05.1927-04.06.1972)