Бердянська міська рада - офіційний сайт

Почесного громадянина міста, науковця, археолога і викладача БДПУ Валентину Папанову привітали із днем народження

13 червня свій день народження відзначала відома у Бердянську людина - Почесний громадянин міста, науковець, археолог, викладач БДПУ та завідувач навчальної археологічної лабораторії Бердянського державного педагогічного університету Валентина Анатоліївна Папанова. Із привітаннями та подарунками до неї завітали депутати міської ради Володимир Безверхий, Тетяна Фурманова та Олег Бойко, голова комітету мікрорайону “Колонія-Макорти” Світлана Калініченко, завідувач сектору по роботі з органами самоорганізації населення Олексій Проданов та начальник відділу з представництва інтересів міської ради в судах Наталя Замета.

Депутат міської ради Володимир Безверхий передав іменинниці вітання та пам’ятну адресу від народного депутата України Олександра Пономарьова.

“Вагомий внесок у суспільно-політичний розвиток міста — це Ваша високопрофесійна участь як історика та юриста у створенні Статуту територіальної громади Бердянська та Положення про самоорганізацію населення міста. Звання Почесного громадянина міста стало високою оцінкою цієї праці. Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії на довгі роки, вдячних учнів, підтримки друзів, близьких та однодумців”, - побажав іменинниці Володимир Безверхий.

Від імені секретаря міської ради та усього депутатського корпусу вітання іменинниці передав завідувач сектору по роботі з органами самоорганізації населення Олексій Проданов.

Валентина Анатоліївна Папанова все життя присвячує улюбленій справі - вчить студентів любити історію, вже не одне десятиріччя є незамінним керівником археологічної експедиції, вчить мати чітку життєву позицію.

У 1976 році Валентина Папанова закінчила Запорізький державний педагогічний інститут. Отримала диплом з відзнакою, здобула кваліфікацію (вчитель історії та суспільства). Впродовж 1976-1993 рр. працювала вчителем історії, суспільствознавства та правознавства в Бердянській середній школі № 1, отримала категорії старшого вчителя та вчителя-методиста.

Потім працювала у вищих навчальних закладах - Азовський регіональний інститут Управління, де працювала завідуючою кафедри історії і теорії держави і права, та Бердянський державний педагогічний університет. Валентина Папанова почала працювати там з 1993 року. У 1994 захистила дисертацію в ІА НАНУ. У 2001р.- присвоєно вчене звання доцента. У 2007-2010 роках працювала деканом соціально-гуманітарного факультету Бердянського державного педагогічного університету. З січня 2011р. - доцент кафедри політології і правознавства та завідуюча навчальною археологічною лабораторією.

Результати наукової роботи Валентини Анатоліївни відображені в понад 120 наукових і методичних публікаціях у вітчизняних і закордонних фахових виданнях, у матеріалах міжнародних та всеукраїнських науковопрактичних конференцій, грантових програмах, монографіях, підручниках та навчальних посібниках.

З 1994 року Валентина Папанова незмінний керівник студентського археологічного товариства «Ольвія-Арго», члени якого щорічно проводять розкопки у Національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» ІА НАН України. Археологічні експедиції під керівництвом Валентини Анатоліївни працюють і за межами України. З 2010 року проводяться археологічні розвідки та розкопки у Бердянському, Приморському, Чернігівському та Пологівському районах.

В.А. Папанова веде активну громадську та суспільно-політичну роботу. Наукові дослідження у галузі місцевого самоврядування сприяли її ефективній участі в авторських колективах з розробки «Стратегічного плану розвитку м. Бердянськ», “Впровадження стандартів ISO-9000 в роботу виконавчого комітету Бердянської міської ради” та «Положення про самоорганізації населення міста». Під її керівництвом були розроблені Статути територіальних громад м. Бердянськ, Нова Каховка та м. Дніпрорудного.

Валентина Анатоліївна Папанова – принциповий виважений і толерантний викладач, користується заслуженою повагою та авторитетом серед колег і студентів. За багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок у підготовку кваліфікованих кадрів, активну громадську діяльність має низку відзнак та нагород. А у 2019 році Валентині Анатоліївні Папановій присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бердянськ».

Почесного громадянина міста, науковця, археолога і викладача БДПУ Валентину Папанову привітали із днем народження