Бердянська міська рада - офіційний сайт

Бердянськ відвідав Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт

17 червня у нашому місті із робочим візитом побував Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Разом з ним приїхали його перший заступник Сергій Симонов, Державний секретар Міністерства молоді та спорту України Олексій Перевезенцев, начальник відділу інвестицій та розвитку спортивної інфраструктури Міністерства молоді та спорту України Володимир Манін та заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова. У виконавчому комітеті відбулася робоча зустріч із гостями, у який взяли участь міський голова Валерій Баранов, голова Бердянської районної державної адміністрації Олексій Бакай, секретар міської ради Олександр Свідло, заступники міського голови та представники депутатського корпусу.

Міський голова Валерій Баранов презентував гостям плани та перспективи міста щодо спортивної підготовки спортсменів, їх оздоровлення та реабілітації, презентував проєкти спортивної інфраструктури, які міська влада планує подавати у різні інстанції для отримання коштів для їх реалізації. Говорив про стадіон “Торпедо”, міський Палац спорту, стадіон “Олімп”, клуб юних моряків тощо. Та висловив сподівання на подальшу плідну працю з міністерством.

Після презентації відбулася тривала змістовна бесіда, під час якої Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт говорив про необхідність відновлення базових дитячих юнацьких шкіл, виготовлення різних проєктів.

“Щоб ми могли підготувати якісні проєкти, ми повинні розуміти, чи підтримає нас Міністерство молоді та спорту в нашій подальшій ідеї створити у Бердянську потужний вузол спортивної інфраструктури для залучення як для тренувальної бази різних видів спорту. Бо на сьогодні на проєкти потрібні дуже великі кошти. Необхідно розуміти - ми будемо реанімувати свою інфраструктури чи будемо мати більш амбітні плани”, - відзначила заступник міського голови Олена Божкова.

Міністр Вадим Гутцайт порадив шукати джерела фінансування під свої проєкти в різних фондах і у спонсорів: “Ви говорите про те, що багато чого потрібно модернізувати і зробити, але чому ви не говорите про те, що робиться в цьому напрямку зараз? Закон децентралізації передбачає, що місцеві бюджети самі розпоряджаються грошима, так чому ви тільки чекаєте від держави фінансування - у вас же є і свої кошти, і обласні, і ДФРР! Також я впевнений, що серед бердянців є заможні люди, які захочуть вкладати в розвиток місцевого спорту. В цьому і є ваша задача - шукати і знаходити вихід! Я розумію, що проєкти, про які ви нам розповіли, - вимагають великих інвестицій, але почніть хоч рухатися в цьому напрямку. Крок за кроком, рік за роком і так поступово їх реалізовувати. Це ж ви можете зробити”.

Під час бесіди міністр неодноразово ставив у приклад місто Мелітополь. Секретар міської ради Олександр Свідло у відповідь на це зазначив, що Бердянськ має більш сильні спортивні позиції, ніж Мелітополь, і тому потребує більшої фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту ніж сусіднє місто.

“Назвіть будь ласка в Мелітополі професійні команди, для яких збудували Палац спорту? Ось ви говорите - беріть приклад з Мелітополя, так, ми хотіли б брати, але ще більше нам би хотілося бути на їхньому місці! Тому що у нас протягом декількох років баскетбольна команда «Чайка - Бердянськ» є фіналістом кубка України вищої ліги. Команда БДПУ вийшла з другої до першої ліги. А значить цей вид спорту в Бердянську активно розвивається і культивується серед молоді. У нас дуже сильні дитячі спортивні школи. Художня гімнастика у нас також на порядок вище. Тому нам потрібна підтримка держави і допомога! Тому що будівництво і відкриття залів в місті, в якому немає майстрів, дасть результат тільки через тривалий час, а наші спортсмени варті уваги зараз! - зазначив секретар міської ради Олександр Свідло.

- Я вас повністю підтримую! - сказав міністр. - Є державна стратегія, що передбачає реалізацію фінансування об'єктів для молоді та спорту. Вона буде діяти до 2028 року. Подивіться, що в першу чергу потрібно Бердянську, розпишіть план, і давайте всі разом по ньому діяти!

Наприкінці зустрічі депутат міської ради, голова міської федерації баскетболу Микола Рудницький передав міністру готовий проєкт реконструкції і розширення міського Палацу спорту під арену для ігрових видів спорту, які найбільш розвинені в Бердянську. Міністр зацікавився проєктом і зазначив, що готовий його підтримати.

Бердянськ відвідав Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт