Бердянська міська рада - офіційний сайт

Тренінг для соцпрацівників "Сприяння соціальній роботі в умовах гуманітарної кризи"

Другий чотириденний тренінг для соцпрацівників "Сприяння соціальній роботі в умовах гуманітарної кризи" розпочато. 03.10.2017 зібралися в більшості фахівці, які працюють в територіальному центрі. Саме на них орієнтована тема "технологія ведення випадку".

Ведення випадку відносять до ключової технології соціальної роботи, яка спрямовується на розв’язання соціальних, психологічних, особистісних та інших проблем клієнта засобами спілкування та взаємодії між ним та соціальним працівником. Специфіка технології полягає у тому, що у ній об’єднуються кілька етапів роботи із клієнтом: діагностування проблеми; залучення широкого кола соціальних служб, які спроможні надавати адекватну допомогу; координація співпраці між клієнтом та соціальним працівником з боку соціального закладу; відстеження отриманих результатів на рівні клієнта та оцінка взаємодії з різними соціальними системами, які впливають на його життєдіяльність.

Є серед слухачів й представники інших соціальних служб, які через деякий час розпочнуть роботу в унікальному для Запорізької області Інтегрованому центрі допомоги. Для них ця тематика не є новою. Тому тренери будуть адаптувати програму під аудиторію, щоб всі учасники тренінгу отримали максимальну користь від занять.

Серед питань, які порушили учасники тренінгу, найчастіше підіймали проблеми вигоряння та насильства в сім'ї. Як зазначили фахівці, ця проблема загольноукраїнська, бо все частіше трапляються випадки насильства не тільки над жінками та дітьми, але й над літніми людьми.

Тренінг веде Запорізька обласна організація "Об'єднанняпсихологів та психоаналітиків "Взаємодія", керівник - Ірина Куратченко та запрошені фахівці. Окрім основного курсу програми учасникам пропонують взяти участь у грі, яку випустило Мінсоцполітики. Вона дозволяє моделювати різні життєві ситуації, й знаходити вихід з них

Навчання відбувається в рамках грантової програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», проекту «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ». Загальна вартість проекту 1 337 535 євро, з яких ЄС фінансує 89,70% (1 199 740 євро), а виконавчий комітет Бердянська міська рада (Berdyansk City Council) – 10,3%.

Тренінг для соцпрацівників "Сприяння соціальній роботі в умовах гуманітарної кризи"