Бердянська міська рада - офіційний сайт

Спростування опублікованої на сайті БРД24 інформації

28 липня на сайті “Бердянськ 24” була розміщена інформація під назвою “Закриття інформації, 14 “зниклих” мільйонів — Інтегрований центр підтримки: що залишилось поза увагою громадськості?” (автор — Гнибіда Є.В.). Оприлюднена у цьому матеріалі інформація не відповідала дійсності, та Гнибіда Є.В. не міг не знати цього, тому ми вважаємо, що він навмисно ввів в оману і редакцію, і читача.

Запити Гнибіди Є.В. на отримання публічної інформації при підготовці цього матеріалу жодного разу не включали питання щодо достатності коштів для реалізації заходів, передбачених грантовою угодою. Тобто, отримавши відповідь з одного питання, автор виклав свої висновки щодо іншого питання, за роз’ясненням якого не звертався до виконавчого комітету Бердянської міської ради. Таким чином, висновки та допущення в публікації не відповідають дійсності.

Для роз’яснення ситуації додамо: для надання відповідей на запити щодо реалізації проекту Європейського Союзу та виконавчого комітету Бердянської міської ради – «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ» – був отриманий дозвіл про можливість надання запитуваної інформації, а також щодо поширення цих відомостей. Після чого автору на його інформаційний запит від 11.06.2018 р. було надано відомості щодо співфінансування названого проекту, виділеного з міського бюджету, у 2017-2018 роках. Зауважимо: якщо у автора було на меті отримати підтвердження достатності/недостатності фінансування заходів за проектом, то він цього ані в інформаційних запитах, ані в усному зверненні до керівництва і спеціалістів виконкому не робив.

Також надаємо наступну інформацію. Грантовий договір було укладено 04.09.2015 року. Сума коштів, передбачена для реконструкції будівлі за адресою м.Бердянськ, вул. Європейська, 68-А, становила 571 048,53 євро. Згідно з проектно-кошторисною документацією, підтвердженою експертним звітом №135/0517 від 05.06.2017р. (виданим ПП “Бердянськміськбуд”), вартість реконструкції даної будівлі станом на 30.09.2016 склала 43 536,062 тис. грн (1 497 334 євро за курсом НБУ станом на 30.09.2016).

Тож інформація в публікації щодо зазначення вартості будівельних робіт в грантовій угоді на підставі проектно-кошторисної документації не відповідає дійсності. Грантова заявка оформлювалась із зазначенням вартості станом на грудень 2014 року, грантова угода була підписана у вересні 2015 року, а вартість будівництва була визначена у вересні 2016 року (більше ніж через рік після підписання грантової угоди, де зазначено вартість будівельних робіт). Причини викривлення інформації особами, залученими автором при підготовці статті, нам не відомі, однак у подальшому пропонуємо звертатися до виконавчого комітету Бердянської міської ради для підготовки матеріалів на основі фактів та документів, не ставлячи під сумнів репутацію видання.

Звертаємо увагу Гнибіди Є.В., що під час підготовки матеріалів щодо діяльності посадових осіб місцевого самоврядування пропонуємо не обмежуватись тільки відповідями на запит публічної інформації, а й використовувати інші джерела офіційної інформації, зокрема — особисті звернення до керівництва, профільних спеціалістів щодо тематики публікацій тощо.

Окремо зауважимо, що реалізація такого значного в Запорізькій області проекту Європейського Союзу має на меті не тільки вирішення проблем, зазначених у проекті, але й демонстрацію надійності партнерських стосунків міста Бердянськ із європейськими партнерами для подальшої плідної співпраці у вирішенні багатьох питань міста.

Спростування опублікованої на сайті БРД24 інформації