Бердянська міська рада - офіційний сайт

Віктору Михайличенко та Валентину Кожевнікову (посмертно) присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бердянська»

На черговій 49 сесії Бердянської міської ради депутати підтримали проект рішення та проголосували за присвоєння звання «Почесний громадянин міста» двом бердянцям. Враховуючи вагомий внесок у соціальний розвиток міста, активну громадську діяльність на благо його жителів та на підставі клопотань членів Бердянської міської первинної організації Національної спілки журналістів України і трудового колективу редакції Бердянської суспільно-політичної газети «Південна зоря» звання «Почесний громадянин міста Бердянська» присвоєно Михайличенку Віктору Івановичу, головному редактору суспільно-політичної газети «Південна зоря».

А також на підставі клопотань адміністрації та профспілкового комітету КУ «Бердянське територіальне медичне об’єднання», Бердянської міської організації профспілки працівників охорони здоров’я України, ради Бердянської міської ветеранської організації працівників охорони здоров'я міста Бердянська» звання «Почесний громадянин міста Бердянська» (посмертно) присвоєно лікарю Кожевнікову Валентину Михайловичу.

Довідка:

Михайличенко Віктор Іванович народився 2 січня 1948 року в селі Чубарівка Пологівського району Запорізької області. 1965 році закінчив СШ № 2 в місті Токмак, у 1970 році – фізико-математичний факультет Бердянського державного педагогічного інституту. Працював учителем фізики і математики в селі Кам’янське Василівського району Запорізької області. Проходив військову службу у званні старшого лейтенанта.

З червня 1972 року літпрацівник, кореспондент, завідувач відділом, відповідальний секретар, перший заступник редактора газети «Південна зоря», з 1997 року – головний редактор.

Автор понад півсотні краєзнавчих та історичних книг, збірників, буклетів, путівників та фотоальбомів, серед яких фотоальбом «Барви Приазов’я» (1984 р.), книги «Бердянськ. Місто-курорт у сонячних лиманів» (2001 р.), «Згадалось. Перші газетні рядки (1968-1975)» (2004 р.), «Право на життя. Публікації «південнозорянців» (2005 р.), «Моя Бердянщина» (2008 р.), «Обо всем начистоту» (2009, 2010, 2011, 2012 рр.), «Енциклопедія Бердянська» (перший том – 2013 р.; другий том - 2014 р.; третій том – 2015 р.; четвертий том – 2017 р.), «Погляд через десятиліття. Фізики, математики та програмісти БГПІ 1965-1970 рр.» (2016 р.).

Нагороджений орденом «За заслуги» третього ступеню (2008 р.), Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР і медаллю (1987 р.), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та медаллю (2004 р.), Почесною грамотою Верховної Ради України та медаллю (2005 р.), Почесним орденом міста (2017 р.), орденом УПЦ «Преподобного Нестора Літописця» другого ступеню (2008 р.), медаллю Бердянської єпархії святих новомучеників і сповідників бердянських ІІ ступеню (2013 р.), Золотою медаллю української журналістики (2009 р.), нагрудним знаком «За розвиток Бердянського краю» (2003 р.), медаллю «За вагомий внесок у розвиток міста» (2005 р), «Знаком згоди» третього ступеню Міжнародної конфедерації журналістських спілок, Асоціації працівників ЗМІ України, Євразійської академії телебачення і радіо, двома срібними і трьома бронзовими медалями ВДНГ СРСР.

Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Ділова людина України» (2004 р.), Запорізького обласного конкурсу «Зоряний шлях» в номінації «Журналіст року» (1999 р.), нагороджений обласними журналістськими преміями ім. А.С. Клюненко (2004 р.) та ім. Н.І. Пересунько (2005 р), переможець та лауреат багатьох всесоюзних, обласних і всеукраїнських журналістських конкурсів.

 

Кожевніков Валентин Михайлович народився 18 серпня 1930 року в селі Бікбай, Можгинського району, Удмуртської АССР. Трудовий шлях розпочав у 1952 році в м. Хабаровськ санітарним лікарем санітарно-епідеміологічної станції, пізніше працював фельдшером психоневрологічної лікарні, шкільним лікарем. У 1955 році після закінчення Хабаровського медичного інституту працював лікарем-хірургом Хабаровської лікарні. У 1960 році переїхав до міста Бердянська та працюва лікарем-хірургом у місцевій лікарні. З 1968 по 2006 рік займав посаду завідуючого травматологічним відділенням Бердянської міської лікарні.

За час роботи Кожевніков Валентин Михайлович зарекомендував себе як ерудований, наполегливий спеціаліст, професіонал високого класу. Він розробив та втілив у життя численні методи діагностики та лікування хворих з травмами опорно-рухового апарату, хребта, спинного мозку та черепно-мозковими травмами, які повернули здоров’я й життя багатьом людям.

Валентин Михайлович вперше у місті Бердянську виконав тональне ендопротезування кульшового суглобу, впровадив свій оригінальний метод вправлення плечової кістки. Розробив і виготовив функціональне ліжко для ортопедо-травматологічних хворих, яке отримало особливу відзнаку на ВДНГ. Використання ліжка покращило умови лікування та догляду за ортопедо-травматологічними хворими та знаходить застосування до теперішнього часу. Загалом, за час роботи роботи в лікарні, провів майже п’ять тисяч успішних операцій.

Освоєння та втілення нових методів діагностики та лікування вимагало постійного підвищення кваліфікації, тому Валентин Михайлович постійно навчався в провідних клініках та інститутах Москви, Ленінграду, Києва, Харкова, Казані, Донецька, Запоріжжя.

Як вмілий організатор, енергійний та ініціативний керівник Валентин Михайлович Кожевніков прагнув того, щоб в його команді працювали свідомі професіонали, здатні оцінювати ситуації та приймати оптимальні рішення, тому він проводив наставницьку роботу з підготовки та виховання молодих спеціалістів. Користувався заслуженим авторитетом, повагою колег, пацієнтів та жителів міста.

За багаторічну плідну і самовіддану працю Кожевніков Валентин Михайлович неодноразово був відзначений численними нагородами: медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні» (1947), значком «Відмінник охорони здоров’я» (1974), пам’ятним знаком «50 років визволення України» (1995) та багатьма іншими нагородами. У 1983 році йому присвоєно почесне звання «Заслуженого лікаря України».

Віктору Михайличенко та Валентину Кожевнікову (посмертно) присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бердянська»