Бердянська міська рада - офіційний сайт

Розширене засідання координаційної ради козацьких організацій і громадських формувань з охорони громадського порядку

У середу, 5 листопада, під головуванням керуючого справами виконкому Наталі Гончарової відбулось розширене засідання координаційної громадської ради козацьких організацій міста та громадських формувань з охорони громадського порядку і Державного кордону. В засіданні круглого столу крім членів ради, також взяли участь в.о Бердянського військового комісару ОМВК Володимир Роговой, представники Прикордонного загону, силових структур, активні представники Бердянської самооборони, міських козацьких організацій.

Відкриваючи засідання, Наталя Гончарова подякувала усім присутнім представникам козацьких організацій і громадських формувань за участь в охороні громадського порядку та активну участь у діяльності координаційній раді. Вона також наголосила на важливості спільної діяльності міської влади і козацьких організацій у вихованні здорового способу життя, зміцненні патріотичного духу в суспільстві, вшануванні мужності і героїзму захисників незалежності, військових традицій Українського народу. Наталя Іванівна також розповіла про звернення Президента України Петра Порошенка щодо поточної соціально-політичної ситуації в Україні, формування широкої демократичної коаліції у Верховній раді, невизнання Україною та всією світовою спільнотою псевдовиборів, що провели терористи на Донбасі, прихильності України до мирного вирішення конфлікту на Сході та необхідності активного укріплення нашої армії.

У ході засідання було розглянуто питання спільного проведення військоматом за сприяння козацьких організацій Дня призовника строкової служби, формування у юнаків патріотизму, свідомого виконання громадянського обов'язку по захисту незалежності і територіальної цілісності України. Говорили про діяльність громадських формувань з охорони громадського порядку і Державного кордону на базі козацьких організацій національно-патріотичного спрямування, про підсумки спільної діяльності у поточному 2014 році Бердянського МВ ГУМВС з громадськими формуваннями з охорони громадського порядку, козацькими громадськими організаціями для допомоги правоохоронним органам у підтримці громадського порядку в м. Бердянську.

Про діяльність громадського формування з охорони громадського порядку і Державного кордону на базі козацьких організацій Українського вільного козацтва розповіли представники формування “Громадська Варта-самооборона” Віталій Жавжаров, Ігор Абатуров, Олексій П’ятницький.

Основними тезами у виступах керівництва координаційної ради, представників козацьких організацій було забезпечення консолідації козацтва в місті Бердянську по захисту кордонів України, виховання патріотизму та профілактики сепаратистських поглядів в окремих козацьких організаціях; узгодження дій міської влади щодо допомоги Спілці вільних козаків Запорізької області у наданні приміщення для діяльності козацького штабу, харчуванні козаків. Під час виступів отамани козацьких організацій і командири громадських формувань завірили керівництво Координаційної ради в прийнятті активної участі у захисті спільно з силовими структурами України від агресора, обмінялися контактними телефонами, домовились узгоджувати свої дії з правоохоронними органами щодо чергування на блок-постах, забезпеченні допомоги прикордонному загону, участі в операції “Дозор”

На сьогоднішньому засіданні координаційна рада козацьких організацій міста і громадських формувань розширилася. До неї було прийнято керівника нової міської організації ВГО “Українське реєстрове козацтво” Ігоря Мацька. 

Розширене засідання координаційної ради козацьких організацій і громадських формувань з охорони громадського порядку