Бердянська міська рада - офіційний сайт

Поради щодо перевірки легальності походження ялинок

 Якщо ви вирішили придбати живу зелену красуню, то обирайте лиш ті дерева, що мають спеціальні позначки.

Новорічні ялинки маркуються спеціальними уніфікованими засобами:

- самоклейними етикетками

- пластмасовими бирками-стяжками

Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті Державного агентства лісових ресурсів України (https://www.ukrforest.com/check). У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки. Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

  Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.

  Кожен може сам вирішувати, яку ялинку він встановить вдома на новорічні свята – живу чи штучну. Окрім того, низка лісгоспів реалізує живі ялинки у горщиках.

  Про факти незаконної торгівлі необхідно повідомляти правоохоронні органи за телефоном 102.

  Якщо Ви вибрали штучну ялинку, виготовлену з пластику. То у такому випадку вимагайте у продавця підтвердні документи її якості й безпеки.

 Увага! Не забудьте взяти розрахунковий документ.

 

Поради щодо перевірки легальності походження ялинок