Бердянська міська рада - офіційний сайт

Новий вірус – COVID-19

Світом щириться новий вірус з Китаю. На сьогоднішній день є загроза розповсюдження захворювання на коронавірус в Україні.

Що це за вірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричинити захворювання: від звичайної застуди до Близькосхідного дихального синдрому (MERS) та важкого гострого респіраторного синдрому (ГРВІ).

Коронавірус передається крапельним та контактними шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, не здатний переміщатися на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина вдихає під час кашлю чи чханні. Відстань – це гарантія безпеки та фактор для переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитися неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитеся безпосередньо поруч з інфікованим (максимум 1,5 – 2 метра). На поверхнях вірус може жити близько 3-х годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей та ін.

Як убезпечити себе?

Для зменшення впливу та передачі значної кількості хвороб основні засоби безпеки включають гігієну рук і дихальних шляхів, а також практика безпечного харчування.

Що необхідно у випадку із поширенням коронавірусу:

-         Уникати масових скупчень людей;

-         Часто мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;

-         При кашлі та чханні прикривати рот і ніс зігнутим ліктем або паперовою хусткою. Використану хустку варто негайно викинути та вимити руки;

-         Уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

-         Якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і затруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та поділіться з ним попередньою історією подорожей;

-         Уникайте прямого незахищеного контакту  з живими тваринами і поверхнями, що стикаються з тваринами;

-         Слід уникати споживання сирих чи недогодованих тваринних продуктів. З сирим м’ясом чи молоком слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення.

Мандрівникам, які мали контакт з підтвердженими випадками або потенційним джерелом інфекції, потрібно негайно звернутися до лікаря, після чого буде вирішено питання щодо подальшого медичного спостереження чи госпіталізації. Бережіть себе та своїх близьких!

 

 

Головний спеціаліст відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бердянського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби Запорізької області Вікторія Захаренко

 

Новий вірус – COVID-19