Бердянська міська рада - офіційний сайт

6 квітня - інформація оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої коронавірусом

Станом на ранок 6 квітня в Бердянську 1 випадок захворювання на COVID-19. Підозр на захворювання COVID-19 – 0. Використано – 12 швидкотестів. З початку карантину направлено на ПЛР-діагностику 11 матеріалів.

 

Медичне спостереження за особами, які перебували за кордоном

У Бердянському центрі первинної медико-санітарної допомоги станом на 06.04.2020 року організовано медичне спостереження за 84 особами, які відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді, 14 осіб знято з медичного спостереження (закінчився карантин).

Лікарі Центру уточнюють виконання прибулими особами режиму самоізоляції, наявність скарг, моніторинг термометрії, стан здоров’я контактних осіб, з якими спільно мешкають прибулі.

Лікарі також організовують медичне спостереження особам, які відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді, та які звернулися до лікаря самостійно у телефонному режимі.

 

Сім’ї у складних життєвих обставинах отримують допомогу

Фахівці Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють аби найбільш потребуючі мешканці, що під час карантину опинились в скрутній ситуації, отримують допомогу, як у вигляді консультацій через дзвінки, так і у вигляді продуктів харчування. Відтак, для 28 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку центру, надано набори з продуктами харчування, які були сформовані завдяки небайдужим підприємцям міста.

Терцентр отримав перші продуктові набори від Національної мережі продуктових магазинів АТБ. Цими продуктовими наборами будуть забезпечені найбільш вразливі верстви населення: одинокі особи та особи, які одиноко проживають, з них: віком понад 80 років, громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, та потребують догляду, які перебувають на обліку в Терцентрі. Доставка продуктових наборів до адресатів проходить поетапно. Депутати міської ради допомагають працівникам Терцентру, забезпечуючи їх траспортом.

 

Соціальний супровід одиноко проживаючих осіб похилого віку та осіб з інвалідністю

Виконавчим комітетом Бердянської міської ради вжиті додаткові заходи щодо обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на самоізоляції.

Якщо Ви належите до вищевказаної категорії та потребуєте доставки продуктів харчування, санітарно-гігієнічних засобів та медикаментів, просимо звертатися до комунальної установи “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Бердянської міської ради за телефонами: 095 131 95 77,  7-07-87.

Заявки на доставку приймаються заздалегідь (сьогодні на завтра) з 8:00 до 17:00.

 

Як отримати електронний рецепт на ліки?

Для отримання електронного рецепта за Урядовою програмою «Доступні ліки» (без відвідування лікаря) необхідно зателефонувати лікарю, з яким пацієнт уклав декларацію. На телефон пацієнта прийде СМС-повідомлення з електронним рецептом. З мобільним телефоном пацієнт звертається до аптеки для отримання ліків, або за ліками звертається родич (з мобільним телефоном пацієнта).

Для отримання рецептів відповідно до Постанови КМУ № 1303 від 17.08.1998р. «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», необхідно записатися до сімейного лікаря, он-лайн через сайт «МійМедКабінет» або через реєстратуру та прийти на прийом у визначений час в захисній масці.

 

Для виписки пільгових рецептів на інсуліни та відповідно до Постанови КМУ № 1303 від 17.08.1998р. «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» пацієнт може звернутися до лікарів КНП БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання», під час карантину пересування до лікаря пацієнтів не заборонено.

 

Наприкінці — гарні новини. За перші 6 днів квітня новими мешканцями міста стали 15 новонароджених малюків — 8 хлопчиків та 7 дівчаток. Бажаємо матусям та новонародженим бердянцям міцного здоров'я!

6 квітня - інформація оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої коронавірусом