Бердянська міська рада - офіційний сайт

У лікарняних закладах міста створено необхідний резерв задля безпечної роботи медиків на початок збільшення кількості хворих на COVID-19

Про стан використання виділених коштів з місцевого бюджету, необхідних для реалізації заходів з протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, станом на 14 квітня на засіданні виконкому поінформувала начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч. Зокрема вона нагадала, що було виділено 3 млн. 650 тис. грн: 3 млн. 150 тис. грн для придбання засобів захисту для медперсоналу, деззасобів та обладнання для КНП “БТМО” (вторинна ланка) та 500 тис. грн для закупівлі засобів захисту для медперсоналу і деззасобів для КНП “БЦПМСД” (первинна ланка). Як відзначила Тетяна Марч, на сьогодні всі медики, які працюють з підозрами на коронавірус, забезпечені необхідними засобами захисту та деззасобами. Всі закуплені за кошті місцевого бюджету засоби формують резерв для боротьби з COVID-19. Крім того значну благодійну допомогу медикам надають підприємства, підприємці та мешканці міста. Ніхто не може передбачити, як буде змінюватися ситуація у місті із коронавірусом, скільки буде пацієнтів та скільки буде задіяно медперсоналу, але на випадок зростання кількості хворих медики повинні бути захищені.

Також Тетяна Марч відзначила, що наразі важко знайти постачальників необхідного обладнання, навіть маючи кошти (додамо, що попит на обладнання, зокрема апарати ШВЛ великий по всій країні). І хоча було спрощено процедуру тендерних закупок, вона передбачає всі необхідні вимоги дотримання використання бюджетних коштів.

На сьогодні пройшла частина закупівель та в наявності наступні засоби:

1) на 858 тис. грн для КНП “БТМО” (міська лікарня):

- лікарські засоби 15 найменувань на суму 125 тис.грн;

- дезінфекційні засоби 724 л та 150 банок (концентровані таблетки) на суму 206 тис.грн;

- 10 одноразових комплектів захисних костюмів — 1 490 грн;

- маски лицьові тришарові 2 тис. шт — 24 тис. грн;

- протичумні багаторазові костюми 200 шт — 199 тис. грн;

- протичумні одноразові костюми 320 шт — 99 тис. грн;

- халати хірургічний з непромокальною поверхнею одноразові 285 шт — 14 тис. грн;

- рукавички нестерильні (пари) 33 350 шт. - 99 917 грн;

- термометр безконтактний 2 шт — 3 830 грн;

- кварцові опромінювачі 20 шт — 26 тис. грн;

- насос шприцевий 2 шт — 59 тис. грн.

2) на 267 тис. грн для КНП “БЦПМСД” (амбулаторії міста):

- захисні окуляри 70 шт на суму 5 600 грн;

- респіратори FFP3 або FFP2 1 333 шт — 199 тис 950 грн;

- халат ізоляційний медичний одноразовий 499 шт. - 20 436 грн;

- фартух медичний 34 шт — 2 176 грн;

- пірометр (безконтактний термометр) 18 шт для кожної амбулаторії — 38 тис. 610 грн.

“Не потрібно казати, що медикам ні в чому працювати, якщо буде коронавірус - на сьогодні вони забезпечені. В усіх інших відділеннях міської лікарні медичний персонал забезпечений засобами захисту на рівні попередніх років”, - підкреслила начальник відділу охорони здоров’я.

Окремо вона поінформувала про роботу спеціальної комісії з департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, яка працювала 13 квітня у КНП “БТМО” щодо готовності закладу до роботи з коронавірусом. Буде складено акт перевірки, який надішлють згодом. Але в усному порядку члени комісії, до складу якої входили фахові спеціалісти-інфекціоністи, епідеміологи, не висловили зауважень до проведеної роботи, алгоритмів дій, маршрутів пацієнтів, готовності спеціального відділення та персоналу на випадок ускладнення ситуації з COVID-19 в місті.

Тож, підсумовуючи, Тетяна Марч відзначила, що в лікарняних закладах міста створено необхідний резерв задля безпечної роботи медиків на випадок збільшення кількості хворих на COVID-19 в Бердянську.

У лікарняних закладах міста створено необхідний резерв задля безпечної роботи медиків на початок збільшення кількості хворих на COVID-19