Бердянська міська рада - офіційний сайт

Пасхальні вироби кількох виробників міста будуть продаватися вже освяченими

Наближається найбільше християнське свято - Великдень, на яке за традицією мільйони українців традиційно ходять до церкви, а потім збираються за великим столом у колі рідних. Але через пандемію коронавірусу в світі вперше за десятки років змінюються навіть традиції. Віряни залишаються вдома та долучаються до богослужінь онлайн. Лікарі закликають уберегти себе від інфікування та не наражати на небезпеку оточуючих. Все це для того, аби зберегти своє життя та здоров’я. Нагадаємо, що напередодні пасхальних свят керівники різних конфесій звернулися до мешканців Запорізької області із закликом “Проведено Пасху вдома!”.

У Бердянську храми Української Православної Церкви проводитимуть Великодні служби у закритому режимі, в храмах повинні перебувати не більше 10 осіб (священнослужителі та представники хору). Архієпископ Бердянський та Приморський Єфрем звернувся до народного депутата України Олександра Пономарьова із проханням сприяти у проведенні прямої трансляції урочистого Богослужіння із кафедрального собору Бердянська на двох місцевих телеканалах — “ТБ-Бердянськ” та ТРК “Юг”. Онлайн трансляція Великоднього богослужіння на цих двох каналах розпочнеться у суботу, 18 квітня, о 23:30.

У храмі Покрови Пресвятої Богородиці Православної Церкви України Великодня служба проходитиме онлайн з трансляцією богослужіння у соціальних мережах у Фейсбуці. Пасхальна служба буде проходити до 10 осіб (священнослужителі та представники хору), після служби храм закриють і людям похилого віку рекомендовано не приходити на служби.

Храм Євангельських християн-баптистів по вул. 17 вересня наразі закритий і служби не проводять, у храмі по вул. Консульській зібрання скасували, проводять служби до 10 осіб (священнослужителі) з дотриманням санітарних норм. Людям віком 60+ рекомендовано не приходити на служби.

Виконавчим комітетом Бердянської міської ради проведено організаційну роботу із представниками різних релігійних конфесій та підприємцями, які виготовляють пасхальні вироби для продажу. Їм запропоновано освячувати великодню здобу перед доставкою у магазини та відповідно промаркувати продукцію. За інформацією дирекції ТДВ “Бердянський хлібокомбінат” вся їх пасхальна продукція, що з’явиться на полицях у магазинах, буде освячена. Підприємцям, які виготовляють пасхальні вироби, пропонується долучитися до такої своєрідної акції, спрямованої на недопущення поширення коронавірусу та зменшення скупчення людей у храмах на Великдень. З питань організації освячення великодніх виробів можна звертатися до відділу організаційної роботи та внутрішньої політики за телефоном 4 71 84 або до управління економіки — 3 48 30.

Керівники різних конфесій, лікарі та міська влада закликають мешканців міста залишитися вдома на Великдень та дотримуватися режиму карантину навіть під час свят!

 

Пасхальні вироби кількох виробників міста будуть продаватися вже освяченими