Бердянська міська рада - офіційний сайт

Співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (при підтримці Уряду Німеччини)

 

1. Бердянськ відібрано до участі в новому проєкті GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України». Найближчим часом передбачено підписання меморандуму про співпрацю. Також визначення конкретних напрямів роботи з Бердянської міської об’єднаною територіальною громадою.

2. У рамках проєкту «Енергоефективність у громадах II» Бердянськ було відібрано для проведення термографічного обстеження будівель лікарень. У січні 2020 року виконано обстеження в 6 будівлях КНП БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання»: інфекційний, морфологічний, хірургічний корпуси, дитячий стаціонар та новий і старий лабораторні корпуси. Отримано звіти з наданням рекомендацій щодо проблемних місць у будівлях лікарні та можливих шляхів їх усунення.

Вартість термографічного обстеження склала - 60 тис.грн.

КНП БМР "БТМО" отримало "набір енергоменеджера" до якого входить валіза з вимірювальними приладами для здійснення контролю за тепловитратами. Орієнтовна вартість - 20,5 тис.грн.

3. Реалізація проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв'язку зі збільшенням кількості ВПО»:

– укладено угоду про співпрацю щодо  реконструкції/ремонту будівлі хірургічного корпусу Комунальної установи Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання» (далі – БТМО) між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Бердянською міською радою. У межах підписаної угоди у 2019 році проведено наступні заходи: реконструкція першого поверху хірургічного корпусу БТМО для створення приймального відділення невідкладної допомоги; реконструкція вхідних груп, включаючи влаштування пандусів; ремонт туалетів, у т. ч. влаштування нового туалету для осіб з інвалідністю; влаштування нових зон очікування та реєстратури; частковий ремонт даху. Будівництво рампи для під'їзду карет швидкої допомоги повністю змінило принцип прибуття пацієнтів до лікарні, щоб пацієнти не мокли під дощем, не мерзли на вітрі - карета швидкої допомоги заїжджає до закритого приміщення, пацієнти в комфортних умовах проходять процедуру перевезення до приміщення лікарні.

 З 19.12.2019 року приймально – діагностичне відділення розпочало діяльність в нових умовах.

Загальна вартість реконструкції 6 219,214 тис.грн.

 

– з метою забезпечення покращення соціальної інфраструктури внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, в обраних приймаючих громадах, проведено капітальний ремонт та розбудову приміщень чотири школи міста – ЗЗСО №№ 1, 2, 4, 11, які було обрано для проведення ремонтно-будівельних робіт. На сьогодні у школах встановлено нові металопластикові вікна, двері, проведено поточний ремонт коридорів та їдалень. Завершено роботи із заміни покрівлі, ремонту сан-вузлів, встановлення пандусів та інше. Роботи виконано відповідно до проектно-кошторисної документації. Розробку проектно-кошторисної документації профінансовано німецькою стороною. Проект завершено.

Загальна вартість – 49 402,871 тис.грн.

 

– завершено заходи з реконструкції / ремонту спортивного майданчика на території школи №3, а саме: благоустрій території спортивного майданчика, влаштування пандуса, реконструкція баскетбольного майданчика, поля для мініфутболу, ігрового майданчика для дітей, реконструкція мультифункціонального майданчика, а також реконструкція фітнес-зони. Роботи виконано відповідно до проектно-кошторисної документації. Розробку проектно-кошторисної документації профінансовано німецькою стороною. Проект завершено;

Загальна вартість реконструкції стадіону – 9 111,225 тис.грн.

 

4. З метою реалізації проекту «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні» у рамках тристоронньої угоди між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Представництвом Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та виконавчим комітетом Бердянської міської ради засновано «Центр допомоги жінкам, постраждалим від насильства». Основним завданням діяльності Центру є забезпечення та функціонування, проведення спільних заходів у сфері запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству, підвищення доступності та якості необхідних послуг, а також перебування у центрі жінок (можливо, з дітьми), які постраждали від насильства. Завершено ремонтно-будівельні роботи у приміщенні Центру допомоги отримано меблі, побутові прилади, оргтехніку, сенсорну кімнату, акустичну систему, постільну білизну та інше.

11 квітня 2019 року відбулося урочисте відкриття об’єкту. Центр функціонує, як структурний підрозділ Бердянського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Загальна вартість реконструкції приміщення Центру допомоги – 5 719,975 тис.грн., вартість меблів та обладнання - 375,6 тис. грн.

 

Протягом 2016-2020 року установи міста отримали обладнання та меблі на загальну вартість понад 3 707,9 тис.грн. в рамках наступних проєктів:

  • «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні»:

– відділ культури отримав меблі, відео та оргтехніку, а також музичні інструменти;

– ДНЗ № 39 отримав сенсорну кімнату;

– КУ «Центр реабілітації дітей-інвалідів» отримав сенсорну кімнату, дитяче, реабілітаційне крісло, обтяжену сенсорну ковдру, велику м’яку темну кімнату; сенсорні гойдалки; тактильний мат-трансформер та багато іншого;

– придбано меблі для ЗЗСО №№ 1, 2,3, 4, 11;

– закуплено спортобладнання  для вуличних майданчиків ЗЗСО №№ 1, 2,3, 4;

– управління праці та соціального захисту населення отримало кейс «Мобільний офіс», меблі та комп’ютерне обладнання, меблі для дитячого куточка, електронну чергу;

– центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» отримав кейс «Мобільний офіс», електронну чергу, офісні меблі;

УПСЗН та «Єдиний офіс» стали учасниками менторської програми «Удосконалення адміністративних і соціальних послуг у Харківській і Запорізькій областях», що дозволить поліпшити надання зазначених послуг у Бердянську та селах, які стали членами Бердянської міської територіальної громади.

  •  “Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримки інституцій" 

ЗОШ № 3 та гімназія №3 "Сузір'я" отримали компонент “Тренінгові кабінети” (меблі, фліпчарти, оргтехніку, дошки).

  • Також в рамках розробленої “Стратегії розвитку Бердянської міськлікарні” установи отримали:

- КНП БМР "БТМО" - 12 поліфункціональних ліжок, на території лікарні з'явилася система зовнішньої навігації (встановлення сучасних лайтбоксів), комп’ютерне обладнання,  телевізори та інше;

-  КНП БМР "ЦПМСД" - комп’ютерне обладнання,  телевізори та розроблений сайт.

Співпраця з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ (при підтримці Уряду Німеччини)