Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську лабораторно підтверджено три нових випадки коронавірусної інфекції COVID-19

У Бердянську станом на ранок 8 липня лабораторно підтверджено три нових випадки коронавірусної інфекції COVID-19. Двох хворих госпіталізовано, одна особа готується до госпіталізації.

На жаль вчора померла пацієнтка, яку 3 липня було госпіталізовано до інфекційного відділення із підозрою на коронавірус, яка підтвердилась 6 липня. Незважаючи на зусилля медиків, які зробили все, аби допомогти мешканці Бердянська подолати коронавірус, пацієнтка 1940 р.н. стала другою жертвою COVID-19 в нашому місті. Перебіг пневмонії ускладнився не лише коронавірусом, але й загостренням численних супутніх захворювань, зумовлених віковими особливостями організму, що і стало причиною летального результату.

Наразі з'ясовується коло контактних осіб померлої, здійснюється належне обстеження, проводиться епідеміологічне розслідування та всі передбачені протиепідемічні та дезінфекційні заходи.

Усього за весь період у Бердянську зареєстровано 18 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Одужали — 13. Летальних випадків — 2.

У БТМО за добу:

- підозр на захворювання COVID-19 – 5. ПЛР-тести - 5. Всього зроблено - 270 (з них - 39 дітей);

- використано 8 швидкотестів. Усього з 01.04.2020 р. виконано 400 швидкотестів (з них протестована 41 дитина).

У КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» БМР станом на 08.07.2020 року організовано медичне спостереження за 357 особами, які відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді.

Медичне спостереження за 326 особами закінчено.

Продовжується спостереження за 31 особою.

Лікарі Центру уточнюють виконання прибулими особами режиму самоізоляції, наявність скарг, моніторинг термометрії, стан здоров’я контактних осіб, з якими спільно мешкають прибулі.

З 10.04.2020 року використано швидкотестів всього 1176 (345 - мобільні бригади, 831- амбулаторії)

З 10.04.2020 року всього направлень на ПЛР-діагностування — 362.

Нагадуємо, що на фоні послаблення карантинних заходів єдиним заходом профілактики на даний час є дотримання масочного режиму, соціальної дистанції та гігієни рук.

При появі будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції зателефонуйте своєму сімейному лікарю; якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів, з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

У Бердянську лабораторно підтверджено три нових випадки коронавірусної інфекції COVID-19