Бердянська міська рада - офіційний сайт

В Бердянську до 31 серпня продовжено дію карантину та вкотре посилюють контроль за дотриманням діючих обмежень

Сьогодні, 29 липня, відбулось засідання постійної міської комісії з питань ТЕБ та НС, на якому розглядалось питання про продовження карантину на території Бердянської міської об’єднаної територіальної громади з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Міський голова Володимир Чепурний звернувся до мешканців міста та керівників закладів щодо важливості дотримуватись простих рекомендацій лікарів — носити маски, дотримуватись дистанції та користуватись антисептиками задля стримання поширення коронавірусної хвороби в місті: “Шановні мешканці міста та керівники всіх закладів, прошу всіх обізнано та відповідально відноситись до дотримання простих правил, які наразі від всіх вимагаємо. Три пункти — носити маски в громадських місцях, особливо у приміщеннях, в супермаркетах, транспорті та на ринках, дотримуватись дистанції та мити руки, користуватись антисептиками. Це прості речі, проте якщо ми будемо їх й надалі ігнорувати ми попадемо в червону зону і повернемося до березня місяця — коли все було закрито, не буде працювати громадський транспорт, ринки тощо. Звертаюсь до керівників ринків — наведіть порядок, комісія постійно фіксує порушення правил роботи в карантин, більшість без масок. Наведіть порядок, або ми змушені будемо закривати заклади і першими будете ви — ринки міста. Я дуже переживаю, як всі мешканці міста та керівники, і дуже хочу, щоб ми й надалі всі працювали в адаптивному карантині, бо розумію, що всі за сезон намагаються заробити на життя. Давай бути відповідальними і дотримуватись простих правил”.

Враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 було продовжено з 1 серпня до 31 серпня 2020 р. дію карантину на території Бердянської міської ОТГ. Усі заходи, зазначені у Переліку обмежувальних заходів, які діють під час карантину на території Бердянської міської об’єднаної територіальної громади, продовжують діяти у повному обсязі.

Бердянське міськрайонне правління ГУ ДСНС України у Запорізькій області буде проводити оповіщення населення через гучномовці, встановлені на автомобілях, щодо дотримання протиепідемічних заходів мешканцями та відпочиваючими.

У зв'язку із погіршенням епідемічної ситуації з захворюваностю на коронавірусну хворобу на території Бердянської ОТГ (за даними Лабораторного центру у липні захворіло 59 осіб, з них 19 медичних працівників Бердянської станції відділення екстреної медичної допомоги), та наявності випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, які пов’язані з перебуванням в закладах розміщення в м. Бердянську було вирішено:

- закладам охорони здоров’я, розташованим на території Бердянської об’єднаної територіальної громади, незалежно від підпорядкування посилити заходи інфекційного контролю; розробити та затвердити алгоритми дій для групового розмежування персоналу, пацієнтів та відвідувачів.

- керівникам санаторно-курортних, оздоровчих, готельних закладів, інших закладів розміщення:

1. не допускати до роботи працівників з симптомами ГРЗ та ГРВІ;

2. негайно відсторонювати від роботи персонал з лабораторно підтвердженим діагнозом SARS-CoV-2;

3. розробити та затвердити алгоритми дій для групового розмежування персоналу та відпочиваючих закладів розміщення в частині заселення, харчування, отримання лікувальних послуг, маршрутів пересування, тощо;

4. у випадку лабораторно підтвердженого діагнозу SARS-CoV-2, за неможливості виконання п. 3 – розглянути питання припинення прийому відпочиваючих терміном до 14 діб з моменту ізоляції останнього хворого для проведення всіх необхідних протиепідемічних заходів;

Комісійно буде проводитись здійснення перевірок оздоровчих закладів щодо виконання ними Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в закладах, що надають послуги з розміщення на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), які затверджені постановою головного державного санітарного лікаря України від 06.06.2020 № 36.

Додаткові заходи з протиепідемічних обмежень згідно положень постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», будуть визначені після встановлення рівня епідемічної небезпеки на території Бердянської міської об’єднаної територіальної громади Державною комісією з питань ТЕБ та НС.

Повний текст Протоколу постійної міської комісії з питань ТЕБ та НС №32 від 29.07.2020 р.

В Бердянську до 31 серпня продовжено дію карантину та вкотре посилюють контроль за дотриманням діючих обмежень