Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Запорізькій області посилюються карантинні обмеження

Сьогодні, 22 вересня, під головуванням очільника області Віталія Боговіна відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про епідемічну ситуацію в області доповідав Головний державний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов. За його словами, перевищення граничного рівня захворюваності спостерігається в 12 із 25 територій. Станом на 22 вересня в області зареєстровано 3 034 лабораторно підтверджені випадки захворювання на COVID-19. Найбільші показники захворюваності у м. Запоріжжя – 1478; м. Мелітополь – 394; м. Бердянськ – 239; Токмацькому районі – 131; Оріхівському районі – 109; Пологівському районі – 175.

Нагадаємо, що на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затверджено рішення про введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки у м. Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі, Токмаку, Веселівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Мелітопольському, Михайлівському, Оріхівському районах. «Помаранчевий» рівень встановлено у Пологівському районі.

До наявних правил карантину додаються нові обмеження. На територіях із «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки:

- забороняється діяльність хостелів і відвідування установ соціального захисту без особливої потреби;

- обмеження роботи розважальних закладів у нічний час;

- проведення масових заходів у закладах громадського харчування обмежується 20 особами.

Під час засідання комісії окремо було наголошено на питанні готовності медичних закладів до прийому громадян, хворих на COVID-19, забезпеченні медичних працівників засобами індивідуального захисту і дезінфекції. Крім того, були обговорені питання підготовки медичних закладів до сезонного збільшення показників захворюваності на ГРВІ. Головам райдержадміністрацій в межах компетенції, органам місцевого самоврядування, керівникам медичних закладів доручили вжити вичерпних заходів щодо підготовки медзакладів та проінформувати Департамент охорони здоров’я про виконану роботу.

За результатами проведеної наради було вирішено посилити діючі протиепідемічні правила на території області, заборонити направлення дітей до закладів оздоровлення, що розташовані в епідемічно небезпечних районах, тимчасово заборонити проведення всіх масових заходів (з кількістю присутніх більш ніж 200 осіб) на територіях, де перевищено базовий рівень захворюваності.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА

У Запорізькій області посилюються карантинні обмеження