Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську проводяться роз’яснювльні рейди про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин

Більш детально про це на засіданні комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України та розпорядження міського голови у Бердянську була створена робоча група з проведення роз’яснювальної роботи про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. У робочу групу увійшли представники управління праці та соціального захисту населення, управління економіки, адміністративного відділу, фінансового управління виконкому, Бердянської податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості.

З червня 2020 року робоча група здійснила 22 рейди, в ході яких була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Члени групи поспілкувалися із 334 суб’єктами господарювання.

Наталя Токмань зауважила, що не всі підприємці були готові до зустрічі. Дехто просто закрив двері або залишив робочі місця, хоча за графіком роботи мали ще працювати.

Крім того, у ході рейду робочої групи у 40 (12%) підприємців були виявлені працівники, які працювали без належного оформлення, що є грубим порушенням трудового законодавства, за яке передбачена відповідальність.

Після бесід з представниками робочої групи 38 суб’єктів господарювання оформили трудові відносини з 82 працівниками; 7 фізичних осіб зареєструвалися в Єдиному державному реєстрі як фізичні особи-підприємці.

Інформація про факти можливого використання незадекларованої праці, зафіксовані під час інформаційних відвідувань роботодавців, буде використана при інспекційних відвідуваннях інспектором праці. До того часу роботодавці мали змогу самостійно усунути порушення та уникнути покарань.

За результатами роботи робочої групи інспектором праці проведено 2 заходи державного контролю за додержанням роботодавцями трудового законодавства з попередженням щодо накладання фінансових санкцій та направлено 2 протоколи до суду про адміністративні правопорушення. Передбачається штраф від 8,5 тис грн до 17 тис грн.

Починаючи з вересня заходами контролю в першу чергу охоплені суб’єкти господарювання, в яких за результатами кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.

Члени робочої групи будуть продовжувати роз’яснювальну роботу та моніторинг дотримання норм трудового законодавства суб’єктами господарської діяльності.

У Бердянську проводяться роз’яснювльні рейди про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин