Бердянська міська рада - офіційний сайт

У Бердянську планується розгортання додаткового ліжкового фонду для лікування хворих на COVID

17 листопада в облдержадміністрації було проведено термінову обласну селекторну нараду з головними лікарями медичних закладів, головами районних державних адміністрацій та головами об’єднаних територіальних громад щодо розгортання додаткових ліжок для лікування хворих на COVID та забезпечення лікарень киснем.

Учасники наради обговорили епідемічний стан на території Запорізької області, проаналізували використання ліжкового фонду у лікарнях та стан забезпечення закладів охорони здоров’я, визначених для надання допомоги хворим на COVID-19, медичним киснем.

Епідситуація в області і в країні в цілому залишається напруженою. Лише за минулу добу в Україні зафіксовано більше 12 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби, у Запорізькій області 706 нових випадків захворювання.

За підсумками наради голова облдержадміністрації надав доручення керівникам райдержадміністрацій, керівникам органів місцевого самоврядування та головним лікарям медичних закладів:

- здійснити верифікацію наявного ліжкового фонду у підпорядкованих закладах охорони здоров'я, визначитися щодо розгортання додаткового ліжкового фонду (у кількості 50% наявного ліжкового фонду) та подати план-графік робіт;

- провести аналіз забезпечення медичним киснем і аналіз освоєння коштів медичної субвенції.

Станом на 17 листопада у Бердянську в наявності 140 ліжко-місць — це інфекційний госпіталь, що розгорнутий на базі пологового будинку, терапевтичного корпусу та інфекційного відділення БТМО. За результатами обласної селекторної наради міська комісія з питань ТЕБ та НС затвердила на території БТМО загальний кількісний склад у 250 ліжко-місць для лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою СОVID-19 та план-графік розгортання додаткових ліжок.

Як відзначила начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч, організація розгортання загальної кількості від 200 до 250 ліжко-місць можлива лише за умови додаткового залучення зовнішнього медичного персоналу: 24 сестер медичних, 16 сестер молодших медичних та 8 лікарів.

У Бердянську планується розгортання додаткового ліжкового фонду для лікування хворих на COVID