Бердянська міська рада - офіційний сайт

Під час робочого візиту у Бердянськ голова облдержадміністрації Олександр Старух зустрівся із керівництвом міста

12 січня голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух із робочим візитом відвідав Бердянський район. Перебуваючи у Бердянську він зустрівся із керівництвом міста. У нараді з актуальних питань розвитку міста взяли участь міський голова Валерій Баранов, його заступники, секретар міської ради Олександр Свідло, депутат Запорізької обласної ради Олексій Холод та голови депутатських комісій Бердянської міської ради.

“Нині райдержадміністрації знаходяться у стані трансформації, тому зростає навантаження на місцеве самоврядування. Ми гарантуємо, що зробимо все можливе для пришвидшення процесу реорганізації. Ми маємо об’єднувати зусилля, щоб вирішити питання розвитку території. Роботи багато, але я переконаний, що працюючи пліч-о-пліч, ми впораємося з будь-якою проблемою та покращимо життя жителів Запорізького краю”, - зазначив Олександр Старух.

Він також зауважив, що під час зустрічі хотів би почути інформацію про ситуацію в цілому по території, почути проблеми та спільні можливості. Де може місто зробити самостійно, де область, де разом можна зробити, а де необхідно об’єднувати зусилля і просити, щоб державний бюджет допоміг вирішити якісь ключові питання.

Міський голова Валерій Баранов окреслив важливі завдання, які перед собою ставить міська влада та буде поступово реалізовувати:

“Я вважаю, що наша стратегічна ціль — це розвиток міста-курорту державного значення з розвинутою економікою. Щоб цього досягти нам потрібно розвивати свою інфраструктуру, яка за багато років прийшла до занепаду. Нам разом з міською радою необхідно створити усі можливі умови для залучення інвесторів, відродити та розвивати місцеве самоврядування, яке було у нас в Бердянську одним з найкращих”.

Звертаючись до голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Старуха, міський голова також звернув увагу на принцип розподілення коштів з державного Фонду регіонального розвитку на території області у 2020 році. Зокрема 77 млн. були виділені Запоріжжю, 25 млн. - Мелітополю і всього 3,6 млн. грн. Бердянську. Валерій Баранов висловив свою думку, що це несправедливо і запропонував виробити якісь об'єктивні критерії при розподілі таких коштів.

Міський голова також окреслив ряд пріоритетних питань, які потребують фінансової допомоги від обласного бюджету, та по кожному з них передав очільнику області відповідні документи. Серед таких пріоритетних проблем:

- виділення коштів на завершення реконструкції аварійного каналізаційного колектора;

- виділенні коштів на ремонт школи №20 та дитячого садку №28;

- придбання нового заряду для апарату променевої терапії для лікування онкохворих;

- придбання комунальної техніки (двох сміттєвозів) та затвердження проєкту програми на 5 років з придбання техніки для Бердянська;

- виділення коштів на реконструкцію «Горбатого моста», який за експертними оцінками вже визнаний непрацездатним;

- виділення коштів для оснащення шкіл та дитячих садочків пожежною сигналізацією;

- сприяння у передачі Бердянську колишнього дитячого садка заводу Скловолокна, який сьогодні перебуває у власності податкової інспекції;

- сприяння в організації зустріч із представниками запорізького бізнесу, керівника Бердянського морського торговельного порту та міської влади щодо обговорення можливості направлення вантажопотоку саме через бердянський порт.

Дані пріоритетні питання у своїх виступах підтримали і голови депутатських комісій Бердянської міської ради.

Підсумовуючи зустріч міський голова Валерій Баранов відзначив, що виконком і міська рада єдині в тому, що прагнуть розвивати місто, та висловив сподівання на підтримку області. Будуть також підключені обласні депутати бердянці, народний депутат Олександр Пономарьов для вирішення тих питань, які знаходяться в їх повноваженнях.

Під час робочого візиту у Бердянськ голова облдержадміністрації Олександр Старух зустрівся із керівництвом міста