Бердянська міська рада - офіційний сайт

У 2020 році у Бердянську було створено першу патронатну сім’ю

Про це на черговому засіданні виконавчого комітету розповіла начальник служби у справах дітей Яна Вареник, доповідаючи про роботу служби у 2020 році.

Наприкінці грудня 2020 року рішенням виконавчого комітету у м. Бердянськ було створено першу патронату сім’ю. Сімейний патронат — це інноваційна послуга, яку запроваджують громади для підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини та є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.

30 грудня у сім’ю патронатного вихователя було влаштовано на тимчасове перебування 4 малолітніх дітей строком до 30.03.2021 року.

Доповідаючи про роботу служби у справах дітей, Яна Вареник відзначила, що у минулому році на обліку перебувало 334 дитини:

- 173 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах;

- 161 дитина з категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Якщо дивитися на динаміку протягом останніх чотирьох років, бачимо збільшення кількості дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, - відзначила Яна Вареник. - Основне навантаження іде за рахунок дітей, відносно яких було скоєне насилля в сім’ї. З листопада 2019 року у Бердянському відділі поліції почала функціонувати мобільна група швидкого реагування з протидії домашнього насилля “Поліна”. І збільшення дітей, які потрапити на облік як такі, що зазнали насилля, це результат їх роботи. Ця проблема була прихована і наразі вона на поверхні та не втішає. З 71 дитини 5 зазнали фізичного насилля, 66 психологічного”.

На контролі в службі у справах дітей перебувало 178 сімей, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. З метою своєчасного виявлення таких сімей, обліку, проведення соціального інспектування та соціального супроводу сімей, які неспроможні виконувати виховні функції, надання комплексної допомоги сім’ям з дітьми у 2020 році службою у справах дітей спільно з Бердянським відділом поліції ГУ Національної поліції в Запорізькій області, Бердянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено 102 профілактичні рейди, відвідано 978 сімей.

За звітний період на первинний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які залишилися без піклування батьків, було взято 19 дітей, з них: 2 дитини влаштовано до дитячого будинку сімейного типу, 10 дітей передано під опіку/піклування, 4 дитини з вадами психологічного розвитку влаштовано до державного закладу, 1 дитину передано матері на виховання, 1 дитина досягла повноліття, ще 1 дитина перебуває на тимчасовому влаштуванні в сім’ї, а батько звернувся до суду про визнання батьківства.

Протягом 2020 року з первинного обліку служби у справах дітей згідно з рішеннями суду було усиновлено громадянами України 2 дитини, позбавлені батьківського піклування, 13 дітей передано під опіку/піклування за місцем первинного обліку, 4 дитини були влаштовані до дитячих будинків сімейного типу.

На кінець звітного року на первинному обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 161 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Таким чином, у сімейних формах виховання на кінець 2020 року перебувало 91,3 % дітей від загальної кількості дітей зазначеної категорії.

У 2020 році у Бердянську було створено першу патронатну сім’ю