Бердянська міська рада - офіційний сайт

Рішенням сесії міської ради підтверджено повноваження адвоката у справі по гуртожитку по вул. Горького, 7 та правову позицію

Проведення 2 березня сьомої (позачергової) сесії міської ради було зумовлене пропозицією депутатського корпусу та міського голови як реагування на колективне звернення мешканців гуртожитку по вул. Горького,7. Вони напередодні прийшли до виконавчого комітету та висловили занепокоєння через відкликання повноважень представника Бердянської міської ради адвоката Тетяни Кілічавої по судовій справі даного гуртожитку.

На початку сесії стурбовані мешканці озвучили свої занепокоєння відносно того, що суд може бути програно та мешканці залишаться без житла. Про ситуацію із судовою справою також розповіла начальник відділу з представництва інтересів міської ради та виконкому в судах Наталя Замета.

Міський голова Валерій Баранов пояснив, що близько місяця назад він дав доручення юридичному відділу повідомити про всі наявні зареєстровані на той час договори про надання правової допомоги на представництво інтересів міської ради та виконкому в судах. На той час відділом бухгалтерського обліку та двома відділами юридичного управління було надано інформацію та перелік адвокатів з якими відсутні укладені договори правової допомоги між радою, у тому числі і з адвокатом Кілічавою.

“У зв’язку з відсутністю договору з цим адвокатом юридичне управління рекомендувало відкликати її повноваження, щоб не допустити непередбачуваних ситуацій. І ми ні в якій мірі не пов’язували це з якимись судовими розглядами, - наголосив міський голова Валерій Банаров. - Юристи знають, що відкликання повноважень адвоката не припиняє, не зупиняє і не перешкоджає подальшому судовому розгляду. Наше юридичне управління твердо і непорушно стояло і стоїть на прийнятому в минулому рішенні по гуртожитку. Ніяких доручень щодо змін позицій я не надавав. Але цей процес привів до занепокоєння мешканців і юридичних дискусій між двома нашими підрозділами. І це не нормально, я це визнаю. Тому я згоден з тим, що логічним буде прийняте сьогодні рішення про неврахування тієї заяви та підтвердити повноваження адвоката. Це заспокоїть громадськість і ліквідує навіть неможливі ризики”.

Після тривалої дискусії та з’ясування усіх обставин написання листа про відклик повноважень адвоката депутати міської ради прийняли рішення про підтвердження повноважень та підтвердження правової позиції. Згідно з цим рішенням заяву за підписом Бердянського міського голови Баранова В.О. від 19.02.2021 р., направлену до Центрального апеляційного господарського суду по справі № 908/1674/19 визнано такою, що не відповідає інтересам територіальної громади м. Бердянськ та є недійсною. А також рішенням підтверджено повноваження адвоката Кілічава Тетяни Михайлівни за договором адвокатського об’єднання «ДОКС» від 31.01.2020 р. № 5 із Бердянською міською радою у зв’язку з представництвом інтересів замовника в судах. Дане рішення сьогодні направлено юридичним управлінням рекомендованим листом до Центрального апеляційного господарського суду по справі 908/1674/19 на підтвердження законності повноважень представника Кілічава Тетяни Михайлівни за договором адвокатського об’єднання «ДОКС» від 31.01.2020 р. № 5 із Бердянською міською радою у зв’язку з представництвом інтересів замовника в судах.

Рішенням сесії міської ради підтверджено повноваження адвоката у справі по гуртожитку по вул. Горького, 7 та правову позицію