Бердянська міська рада - офіційний сайт

Почесного громадянина міста, скульптора та митця Миколу Мироненка привітали із ювілейним днем народження

9 березня свій ювілейний 75-й день народження відзначає Почесний громадянин міста, член Національної спілки художників України, митець, образотворець та скульптор Микола Терентійович Мироненко, який зробив вагомий внесок у розвиток мистецтва та примножив художні традиції у м.Бердянськ. До найвидатніших робіт Миколи Терентійовича відносять цілу низку скульптурних творів, що стали візитною карткою міста: «Пам’ятник бичку-годувальнику» (2001), скульптурна група «Діти лейтенанта Шмідта» (2002), пам’ятники сантехніку (2002) та дачникам (2005), людським вадам (“Жаба, яка душить”) (2006), «Пам’ятник постраждалим від аварії на ЧАЕС та у зв’язку з 20-ю річницею Чорнобильської катастрофи» (2006), пам’ятник графу М. С. Воронцову (2010) тощо.

Микола Мироненко працює в галузі живопису, графіки, монументального мистецтва. Діяльність художника відзначається широтою творчих інтересів, серед яких поважне місце займає любов до історії рідного краю, зокрема, історична тема козацтва. Вона широко висвітлена в монументальних творах автора та знайшла подальший розвиток у станкових творах: «Старий Дніпро» (2005), «Кам’яна Могила» (2006), «Несення хреста» (2010). Діапазон станкового живопису художника досить різноманітний. Микола Терентійович мав персональні виставки в Швейцарії (2008), Запоріжжі (2006, 2011) та Бердянську (1986, 1996, 2000, 2008). Твори художника зберігаються в Запорізькому обласному художньому музеї, Бердянському художньому музеї ім І.І. Бродського, а також в приватних колекціях Канади, Німеччини, Росії, США, Франції, Італії та Англії.

За багаторічну плідну працю, високопрофесійну творчу майстерність, вагомий внесок у розвиток та пропаганду образотворчого мистецтва Микола Мироненко нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури і мистецтв України, дипломом за участь у скульптурному пленері м. Дніпро, Лауреат премії ім І.І. Бродського (1996р.). Рішенням сесії Бердянської міської ради у 2016 році Миколі Терентійовичу Мироненку було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бердянськ».

Привітати ювіляра з днем народження до художнього музею сьогодні завітали міський голова Валерій Баранов та начальник відділу організаційної роботи та внутрішньої політики Світлана Ісаєвська. Вони побажали імениннику міцного здоров’я, натхнення та втілення творчих задумів.

“Я завжди мріяв про Бердянськ, що я сюди обов’язково приїду та тут обов’язково щось зроблю. Так потихеньку і виходить, але не усе, що хочеться. Але, я так думаю, що іще вийде”, - відзначив Почесний громадянин міста Микола Мироненко. А міський голова Валерій Баранов наголосив на необхідності подальшої співпраці та появі ще одного пам’ятника у Бердянську.

Почесного громадянина міста, скульптора та митця Миколу Мироненка привітали із ювілейним днем народження